Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Daewoo Cielo DJ 90 KTL

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Da Adi am rezolvat in rest noutati nu prea am , am luat masuri de austeritate deocamdata in privinta masinii
    O sa urmeze alte jante si o alta statie cb cu antena

    Comentariu


    • #17
      Dupa cum spuneam , a venit statia (Maas cu ASQ - Automatic Squelch) si o antena profi , bate aproape 20 de km , probate

      Comentariu


      • #18
        Cat te-au costat statia+antena?

        Comentariu


        • #19
          S-a razgandit Greku si nu se mai vinde frumosul Cielo?

          Comentariu


          • #20
            PWR - Antena + statia 450 ron , si in casa mai am 2 statii + 2 antene facute de mine si care sunt de vanzare

            Adi hahahaha - La cum merge masina mi-e mila sa o dau la preturile care sunt...cred ca o pastrez si cand vor venii mai multi banuti o sa mi iau si altceva pe langa cielo

            Comentariu


            • #21
              Sincer nu se merita sa dai masina pe o suma de bani foarte mica in momentul de fata.
              Poate se gaseste cineva totusi sa aprecieze munca , investitiile si rabdarea care ai avut-o sa modifici frumosul Cielo.
              Dar pana atunci te rog pune pozele si descrie putin cum ai pregatit-o pentru iarna.

              Comentariu


              • #22
                intre timp s-au mai modificat triplele
                - s-au schimbat ambele ballasturi slim la xenon
                -am pus jantele de tabla incaltate cu anvelope de iarna -
                -am schimbat presuletele de la pedale
                - motoras inchidere centralizata usa dreapta spate
                -majoritatea plasticelor si le-am spalat,sunt ca noi,s-a schimbat treaba si nu se mai fumeaza in interior
                - am schimbat antigelul cu unul HEPU made in Germany
                - am schimbat autocolantul de pe stalpi ptr ca cel vechi se stricase de la soare
                si altele mai marunte care nu mi le amintesc
                Fișiere atașate

                Comentariu


                • #23
                  De ce ai schimbat balasturile slim de la xenon?

                  Comentariu


                  • #24
                    Mi-au facut probleme, am prins un lot mai prost din ce am inteles, le schimbasem cu niste balasturi normale, care mi-au parut si mai proaste, se incarcau mai greu si nu aveau aceeasi luminozitate . Am schimbat si ambele becuri.

                    Comentariu


                    • #25
                      Instalatii xenon bune, de calitate, cred ca te tin 10 ani fara probleme, sunt modele de genu asta Pro Can BUS 35W /9-32V de aici.

                      Comentariu


                      • #26
                        @Greku-Ai dat masina?

                        Comentariu

                        Procesare...
                        X