Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Logan Licuriciul Albastru

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Logan Licuriciul Albastru

Buna seara la toata lumea!
    M-am decis si eu sa-mi prezint masinuta pe acest site al pasionatilor de automobilism

Voi prezenta o Dacia Logan Prestige din anul 2007 avand ca dotari optionale pe langa cele obisnuite modelului si airbaguri laterale.

Acum sa va prezint putin imbunatatirile pe care le-am adus masinii:

Partea de franare:
    - Discuri Brembo Max
    - Etrieri ATE de VAN
    - Placute frana EBC Greenstuff
    Stabilitate:
    Telescoape Monroe cu arcuri Eibach
    Rulare:
    Anvelope Michelin cu jante Speedline model 2118 15"
    Evacuare:
    Toba finala Borla de grupa N

Imbunatatiri ce tin de aspect ca sa zic asa:
    - Bord iluminat cu albastru si rosu
    - Consola la fel
    - Leduri pe la picioruse fata si spate

In viitorul apropiat o sa urmeze o folie bleu deschis spate + fata.

Acum las pozele sa vorbeasca

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC05279.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	63,4 KB 
ID:	48693 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01242.jpg 
Mărime:	132,1 KB 
ID:	48690 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01247.jpg 
Mărime:	183,9 KB 
ID:	48687 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01246.jpg 
Mărime:	184,1 KB 
ID:	48684 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01245.jpg 
Mărime:	202,7 KB 
ID:	48694 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01241.jpg 
Mărime:	148,3 KB 
ID:	48691 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC05277.jpg 
Mărime:	66,2 KB 
ID:	48688 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01248.jpg 
Mărime:	176,5 KB 
ID:	48685 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01239.jpg 
Mărime:	184,7 KB 
ID:	48692 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01238.jpg 
Mărime:	177,8 KB 
ID:	48689 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01243.jpg 
Mărime:	199,7 KB 
ID:	48686
    https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

O masina foarte bine ingrijita,BRAVO ! Ai bagat bani exact unde trebuia,in siguranta.Nu cred ca este o idee buna folia bleu,cred ca tot neagra ar arata mai bine,dar tu stii cel mai bine ce iti place.

Comentariu

Sa o stapanesti sanatos.
      Da-mi voie sa te indrum spre faruri cum are PWR , ar fii ideale pt masinuta , este vb si de siguranta si de esteticul masinii.
      In legatura cu folia mai bine ai alege pe negru , ii da mult mai bine.
      Apoi daca tu crezi de cuvinta mai coboara putin garda si meniul este total.
      Succes mult in continuare si km fara incidente.

Comentariu

Arata super cu jantele astea.Bravo!
        Cred ca mai merge sa arunci o spira din arcuri si niste cauciucuri cu talon mai mic gen 195/50/15, 205/50/15,195/55/15 etc.
        sigpicLogan 1.4 MPI
        Dupa doua blituri, daca nu sunt in spate sunt in stanga.

Comentariu

Faruri ca ale lu pwr sunt sub nivelul celor stoc, esteticu nu si are rostu aici, tocmai ca e vorba de siguranta sa nu le schimbe..sa nu te prind cu faruri d alea ca ti o iei
          Nu l invatati la prostii cu taiat de spire, ca tre sa scurteze si amortizoarele si nu l vad pe asta sa reziste la ce zdruncinaturi indur eu zi de zi cauciucuri trebuie neaparat ca si asa are opinci si arata si naspa..faza cu folia bleu de efect ar fi misto, da nu in romania , unde te taxeaza la fel pentru orice folie pui..da eu te sustin, cred ca ar arata super, gen mercedes
          sigpic

Comentariu

Din ce stiu eu CIC-u a vrut sa modifice masina , dar nu agresiv . Doar asa ca sa iasa de sub amprenta stok . Masina e de zi cu zi , si o calareste la greu , fiind si una de familie . Sigur nu va taia din arcuri . Daca o voia trantita bine , isi lua arcuri pe masura de la bun inceput. Referitor la farurile Angel ... fara Xenon sunt nule . Eu il sfatuiesc sa faca miscarea , mai ales ca va da bine la culoarea masini lui. Folia bleu ... daca gasesti ceva de calitate ..... atunci ok , daca nu .... neagra ca nu i-ar sta rau .
            sigpic

Comentariu

Buna dimineata!
              Multumesc pt aprecieri Dan Gutu. De folie nu stiu ce sa zic negru nu prea m ar incanta mai ales ca vreau doar o tenta de albastru, nu vreau pe spate foarte inchis si pe fata deschis, daca vroiam asa da era ok o folie neagra
              Adrian da sigur astept orice indrumare. Faruri ca ale lui PWR nu voi pune deoarece eu vreau sa pastrez un anumit stil si nu vreau sa fac combinatii As tine mai mult spre lupe in faruri cu xenon, cred ca ar fi o investitie si mai ok. Cu arcurile nu stiu da asa este corect ar mai merge putin trantita, poate pe viitor oi opta la un H&R
              Multumesc Aline . Cu cauciucurile da ai dreptate cu 1 ocazie cand le voi schimba o sa iau in seama aceste sfaturi.
              Da GEO zice bine, imi place sa stau cu fundul de asfalt mult mai bine dar fara sa tai din arcri, amort. intarite etc etc Nu stiu asa am fost eu nu mi-a placut sa stric un lucru nou daca stricam ceva parca se rupea ceva din mine. Ma bucur ca ma sustii
              Da SAILOR MAN are perfecta dreptate

Comentariu

Frumoasa masina sa o stapanesti sanatos.
                Chiar imi place cum ai coborat-o cu arcuri eibach.felicitari pentru alegerea facuta.
                sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

Comentariu

Multumesc Speed, si tu ai o masinuta frumoasa! Ma bucur ca iti place

Comentariu

Draguta masina ta, imi place culoarea foarte mult...si motorizarea imi place(singura motorizare pe benzina din gama dacia care o prefer).
                    Sa o stapanesti sanatos si sa te vad si la 200 000km.
                    Si neaparat sa ii pui o folie pe geamuri(un 50% neagra) sau albastra...bleu deschis, vezi si tu una din ele...ca ar arata mult mai bine masina.
                    In locul tau mi-ai fi pus si xenon in faruri..dar modelul cu lupa direct cel de 800 ron sau cat era.

Comentariu

Multumesc pt aprecieri PWR-ule . La xenon da m am gandit si eu bineinteles cu lupa ca sa nu ma injure ceilalti din trafic ca si eu cand vad unu fara lupe fac spume la gura . Folie bleu va fi oricum dar deocamdata toate la timpul lor. Sa-mi rezolv eu treburile pe care le coc de cateva luni bune si apoi o sa ma mai ocup si de madame

Comentariu

Ceva noutati la masina, a venit folia bleu pe geamuri?

Comentariu

Inca mai asteapta folia. Noutati pe la dansa nu prea decat ca trebuie deja sa schimb un amortizor ca e praf si flansele. Telescoapele nu au decat vreo 6000 7000 km dar cred ca am luat eu o groapa mai misto asa de s-a distrus asa repede. Saraca masina pe unde a umblat in timpul asta numai gropi gropite a vazut. Posibil sa fi fost vreun defect de fabricatie in fine nu mai conteaza cert e ca o sa l schimb. O sa schimb doar 1 cu toate ca normal trebuiesc schimbate ambele dar celalalt e foarte bun nu are uzura deloc, le-am testat pe aparat.

Dar urat se mai aud astea pe gaz cand sunt pe duca mama mama, se aude ca si cum s-ar ciocni 2 sticle asa super urat face.

Comentariu

nu cred ca e amortizorul cat bascula, alea nu-s amortizoare de 7000 km dar daca ti le-a prins cu hidraulica ... ajungi la vorba mea
                            sigpic

Comentariu

E pai cand nu te-am ascultat .... dar asta e mai fac si prostii Cu prima ocazie sa-ti faci si tu o idee cam ce ar fi

Comentariu

Procesare...
                              X