Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Logan 1.6 mpi Kiss fm - Br 28 AGM

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Logan 1.6 mpi Kiss fm - Br 28 AGM

Hai sa postez si eu, desi masina mea e acum aproape de stock.

La nastere, adica prin Februarie 2008, a fost un logan 1.6 mpi Kiss fm, deci avea aer, abs si alte cateva porcarii.

In primul an, nu a primit nimic.
    In al doilea an, 2009, nu stiam cum se aranjeaza un logan frumos, asa ca a primit un eleron, stopuri clare MD si faruri MD cu 2 lupe, ulterior innegrite. Facut chiptuning la dimsport. Caii erau multi deci era nevoie de zgomot, deci a primit si o toba sport WM Sport.
    Pozele din 2009 erau de calitate foarte proasta si nu prea mai am

In 2010, s-a inceput asa:
    *stopurile au revenit la stock
    *farurile au revenit la stock
    *masina a primit prima oara arcuri sport Vogtland -35mm
    *cum erau arcuri, era nevoie de jante, asa ca a primit Artec AD CUP, 15"x7J (ce are acum Deluxe pe masina)
    *masina o dadea in stil WRC asa ca am zis ca ar merge niste dungi de LoganCUP
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00380.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	113,2 KB 
ID:	46867Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00510.jpg 
Mărime:	110,6 KB 
ID:	46870

Tot in 2010, pragul dreapta era zgariat, asa ca am ales sa pun praguri din fibra. Prin aprilie, masina, ziceam eu, era cam gata. Dar in mai, a primit si kitul PilotDS, cei drept, atunci intr-o stare deplorabila (era albastru, avea o bucata din partea fata rupta, avea 2 gauri de tobe, eu doar 1 toba, era peste tot crapat, spart). L-am reparat, vopsit si in iunie, masina arata bine. Curand, am vopsit si bandourile si manerele albe si am dat jos stickere de cupa.

Nume:	DSC00691 (1).JPG 
Mărime:	69,3 KB 
ID:	46874Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00696 (1).JPG 
Mărime:	68,7 KB 
ID:	46866Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF2495.jpg 
Mărime:	98,1 KB 
ID:	46873Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF2506.jpg 
Mărime:	114,0 KB 
ID:	46872Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSCF2497.jpg 
Mărime:	97,6 KB 
ID:	46871Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01004.jpg 
Mărime:	114,9 KB 
ID:	46876

La finele lui 2010, ma plictisisem de body-kit care parca nu mai era la moda. Am ales sa-l vand, deci am revenit la bare stock, pragurile stock.
    Aproape de sfarsitul anului a primit jante Dezent N pe 16" de la Alex MIU si un difuzor de bara spate.

Nume:	DSC01166.jpg 
Mărime:	110,5 KB 
ID:	46869Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC01164.jpg 
Mărime:	113,0 KB 
ID:	46868

In 2011, pana acum am facut cam asa:
    *am dat jos eleronul
    *facut portbagajul clean
    *scos sigla fata

Nume:	DSC01280.jpg 
Mărime:	109,6 KB 
ID:	46875
    Saptamana viitoare va mai urma ceva, dupa care pana in martie incerc sa rezolv o problema, iar din aprilie vom incepe sa schimbam iarasi lookul.

Mai pe scurt, masina a fost cam tot ce se putea fi: stock, tuning vitan, tuning cu tona de fibra de proasta calitate, simpla dar sport (cum arata in octombrie, doar cu arcuri si jante) si in curand, un alt stil care nu stiu cum va arata =)).

Nu am poze momentan cu portbagajul din cauza ca au fost doar 2 si sunt pe aparat.

Altele ar fi: statie Midland CB Alan si antena ML 145, leduri in bord albastre.

Am boldat ce a ramas pe masina in ziua de azi din modificarile din trecut.
    7
    Da, e din ce in ce mai bine.
    100,00%
    7
    Nu, ai dat din lac in put.
    0,00%
    0
    Da, tine-o tot asa.
    0,00%
    0
    Ti-ai batut joc de masina!
    0,00%
    0

Sondajul a expirat.

Ultima editare de iamagi; 16.Feb.2011, 21:16.

Opa, ce avem aici? eu zic sa ramai pe clean sport ... fibra aia e tiganeala
    sigpic

Comentariu

Salutare IAMAGI . Bine ai venit printre noi. Acum imi place masinuta mult, axeaza te pe lookul asta ca este cel mai finut. Numai bine Iamagi si spor la modificari in continuare
      https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

Comentariu

Parerea mea, ramai cu ea stoc ca si caroserie + bari.
        Investeste cu cap :
        * frane fata de van
        * punte spate van
        * body kit-ul facut de cei de la dacia,
        * un lucru foarte important, fara eleron pe portbagaj
        * filtru conic K&N (am eu de vanzare) sau green,
        S-o stapinesti sanatos.
        PS. Poti sa gasesti de la accidentate motor, cutie si calculator de 1.6 16v, si ai alte posibilitati!

Comentariu

Mah nu mai postati jafuri pe aici...repede sa te lauzi si tu )
          eu ti am spus parerea mea, jantele fac 50% din look, in rest sper sa mergi spre clean...bine ai venit
          sigpic

Comentariu

@DeLuXe, era ma tiganeala, acu nu mai e

@Christnacht, asta am de gand, sa ramana o masina simpla, dar cu gust. Ca de altfel, nu dadeam barele

@DSL, masina e condusa de sotie si are acum, dupa 3 ani, 21k km, dupa mine foarte putin. Franele sunt foarte putin uzate si nu am de gand sa investesc in frane decat cand astea nu vor mai face fata (atata timp cat asta sunt ok, nu are rost sa le schimb). Probabil cand masina va ajunge pe mana copilului, sau din precautie, inainte de asta, voi schimba sistemul de franare. Din body-kitul dacia, as mai avea de luat bara fata, asta in cazul in care nu reusesc eu sa aranjez putin dupa placul meu, insa momentan nu vreau sa mai modific nimic la bari. Eleronul, nu mai este . Iar filtrul, momentan ramane acesta (impropriu zis momentan ca e tinut la pastrare iarna), dar va fi si el schimbat.

@Geo, nu stiu ce a fost in capul meu de am postat . Dap, jantele momentan sunt ce e mai frumos la ea, dar sper ca modificarile din primavara asta sa o faca sa fie toata speciala

Comentariu

Salut.
              Alte arcuri ai mai avut pe masina? Cum sunt astea care le ai acum?

Comentariu

Bine ai venit aici pe forum in primul rand.
                Ai facut ce ai facut si pana la urma tot la stock ai revenit.

Comentariu

@Yrman, momentan, sunt singurele arcuri sport. Sper sa pun pana pe h&r pana in vara (v. distanta roata alba - aripa). Mie mi s-au parut foarte ok. Au lasat indeajuns cat sa nu ating decat pe strada mea, indeajuns de rigide ca sotia sa le suporte (nu pot zice la fel despre toba) si sunt foarte multumit. PS: sunt de vanzare daca intereseaza pe cineva.

@PWR, dap.. cel mai frumos e stock, nu? =)). De fapt, nu am revenit la stock, pentru ca s-au pastrat elementele esentiale ca masina sa arate bine, iar din stock o derivam in ceva mai rafinat si cine stie... paote o mai fac o data stock (desigur ca asta ar insemna sa ma mut in masina, ca ma indoiesc ca o sa ma mai primeasca sotia in casa ).

Comentariu

Eu zic sa i le vinzi lu yrman la mega oferta arcurile, sa nu mai fie atata cu capu n nori
                    sigpic

Comentariu

Daca vrea se dau..

Si un filmulet cu toba cu silencer: YouTube - WM Sport Exhaust Dacia Logan 1.6 MPI - silenced -> l-am facut acm 3 ore ca am de gand sa-mi schimb toba.
                      Si unul mai vechi fara silencer: YouTube - WM sport exhaust Dacia Logan 1.6

Comentariu

Multe modificari care se anuleaza una pe alta , nu inseamna decat banuti cheltuiti aiurea. Sa intelegem ca te-ai "cumintit" si vei adopta un stil mai "matur", bazat pe performante ?
                        Spor la traba.
                        sigpic

Comentariu

imi place cum arata in momentul asta masina ! ... bafta in continuare !

Comentariu

@Sailor Man, da intr-adevar, cam asta e. Doi ani nu am stiut pe ce sa dau banii si acei doi ani au fost pierduti degeaba precum si banii. In orice caz, banii mi i-am recuperat sau cel putin o parte din ei. Va fi un stil mai 'matur', dar nu se va baza prea mult pe performante pentru ca nu are cine sa se foloseasca de ele. Cum am mai zis, masina o conduce sotia. Chiar daca ii mai da ea din cand in cand asa cum trebuie, nu participa cu ea la liniute sua chestii, iar eu nu pot sa conduc. Mai sunt 2 ani si ajunge pe mana copilului si pentru el voi incerca ceva.

@Dany_DNY, mersi.

Azi a mai primit ceva masina. Poze mai pe seara.

Comentariu

frumoasa masina
                              cat mai clear e mai ok
                              frumoase jantele
                              sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

Comentariu

Procesare...
                              X