Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Citroen C4 coupe

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Citroen C4 coupe

    Salutare,
    Posesor de citroen c4 coupe 1.6 hdi 90 cp ....cumparat in vara pe 24 iulie 2010 adus din franta de un prieten special pentru mine ....o sa urc niste poze mai pe seara

  • #2
    Bine ai venit in primul rand.
    Frumos C4, chiar imi place masina asta,silentioasa(desi e diesel)...destul de sprintena pentru 92CP si 1300Kg.
    Asteptam pozele.d

    Comentariu


    • #3
      La 1.6 hdi 90 cp , cred ca ai un consum destul de convenabil.

      Comentariu


      • #4
        consumul e foarte bun, depinde de mai multi factori, dar in medie mixt la mine e de 5.0 - 5.5 . O sa vezi ca este o masina speciala, dar sa nu te superi pe suspensia ei, asa e ea mai dura si galagioasa.
        Multi Km fara probleme.
        C4 Coupe 1.6HDI - 92 cp - Just looking good

        Comentariu


        • #5
          Multumesc de urari.

          Da ai dreptate in legatura cu silentiozitatea si e sprintena...legat de consum am un consum de 5l-100km acesta variariaza intre 4,2 cel mai mic si 6 cel mai mare oricum la 160 consuma cam 7,5
          Daca as avea rabdare sa merg cu 80 km-h ar consuma 3,6


          Pozele promise cu masina

          oricum DIESEL HEAD

          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 503.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	103,3 KB 
ID:	36564 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 461.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	106,9 KB 
ID:	36561 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 483.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	105,5 KB 
ID:	36558 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 481.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	104,7 KB 
ID:	36568 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 467.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	109,1 KB 
ID:	36565 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 482.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	111,5 KB 
ID:	36562 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 504.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	103,6 KB 
ID:	36559 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 505.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	107,3 KB 
ID:	36556 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 468.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	109,2 KB 
ID:	36569 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 492.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	110,8 KB 
ID:	36566 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 472.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	102,3 KB 
ID:	36563 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 513.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	107,6 KB 
ID:	36560 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 471.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	104,5 KB 
ID:	36557 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 469.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	104,4 KB 
ID:	36570 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Picture 473.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	105,5 KB 
ID:	36567
          Ultima editare de mushu; 22.Feb.2011, 07:48.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de Gabitzu Vezi post
            consumul e foarte bun, depinde de mai multi factori, dar in medie mixt la mine e de 5.0 - 5.5 . O sa vezi ca este o masina speciala, dar sa nu te superi pe suspensia ei, asa e ea mai dura si galagioasa.
            Multi Km fara probleme.
            Merci mult colegu....h3h3h3 suspensia e rigida.....asta zic eu ca e singurul aspect negativ....la mine consumul e mai mic din cauza ca stau in afara localitatii...oricum buna masina ....uimitor de buna

            Comentariu


            • #7
              foarte ok masina, n-as dao la schimb pe un logan.
              detin si eu un exemplar asemanator, mai exact C4 in 5 usi, 1.4 90hp benzina. singurul minus este performanta(0-100 - 14s), cam slabuta pentru cei 90cai... insa greutatea(1295kg) isi spune cuvantul .
              sunetul motorului e f frumos, nu as lasa-o din 6000 ture
              stabilitatea e foarte buna, nu se compara cu niciun logan cu arcuri sport.. strutbar-uri si oricate ar vrea masina aia sa aibe.. tot nu e stabila ca acest citroen .
              la fel si directia.... numai cuvinte de lauda
              consumul este de 8.8%, orice i-as face.

              sa o stapanesti sanatos

              Comentariu


              • #8
                Ai dreptate legat de stabilitate ...te sperii tu pana pleaca ea de sub tine ....eu am fost umpicut speriat cand am luat-o imi era frica de costuri si altele....dar acuma m-am mai linistit....merge foarte bine aproape 15000 km de romania ..si e ok ...ce nu imi place cum zicea celalat coleg e sunetul suspensiei...
                Apropo de o faza am mers cu cineva cu o masina similara cu a mea dar cu suspensie sport de nu incapea un pachet de tigari sub bara...omul la 110-120 km la ora facea stanga dreapta tare de volan si nu aluneca ....era ceva de speriat!!!!!

                Oricum...e altceva ...nu poti compara cu loganul am doua unu acasa si altu la munca...si nu sunt comparabile...desi de logan sunt foarte multumit...

                Comentariu


                • #9
                  Sper ca nu o mai vinzi, pentru ca este o masina foarte buna, ai stabilitate foarte buna(mai ales pe viraje...sta exemplar), consum bun,arata si bine fiind coupe, si nu in ultimu rand siguranta...fiind o masina cu 5 stele Euro NCAP.
                  Eventual niste jante noi pe 16" ar merge, niste OZ-uri, si neaparat daca as fi in locul tau...o resoftare la motor(+20cp nu strica).

                  Comentariu


                  • #10
                    stii bine ca nu fac remapare....nu stiam ca are 5 stele ..interesant...nu o mai vand deocamdata ...
                    vreau sa ii fac urmatoare
                    1.Folie geamuri
                    2.jante
                    3.xenon
                    cam atat ..eu nu sunt cu tunatu cand tuna....mai usor ca nu e avion...e masina....
                    mersi de urari...

                    Comentariu


                    • #11
                      Ce atata remapare...numai la logan se poarta asta cu hai sa resoftam dieselu ca e puturos cu 70 de cai si saracia de 1.4 ca "cica" nu urca pantele plina..ala de 85 de cai sau asta euro 5 de 90 au destul cuplu si putere pentru greutatea lor sa fie de ajuns...motoru e excelent ca marime, puterea e la fel...cred ca undeva pe aici e combinatia perfecta..un motor de marime 1.6 , cu sa zicem 100 de cai, un consum eficient si sa traga destul de bine
                      sigpic

                      Comentariu


                      • #12
                        Aici ai dreptate ...multi mecanici zic ca motorul ideal este intre 1,6-1,8 - performante-consum....eu unul sunt foarte multumit de performante si de consum ...nu pot cere mai mult de la masina.. chiar e ok la puterea asta...am mers si cu cel de 110 cp si era si ala foarte misto....dar nu am avut norocul sa iau una de 110 ...asta e ,,,,,90 cp e super ok ...nu sunt racer ...dar nu merg incet ...nu ma plang...e chiar ok

                        Comentariu


                        • #13
                          Imi place ca de fiecare data o tii curata, ingrijita. Cand ne-am mai intalnit masina era mereu de un alb imaculat . Numai bine si spor in tot ce iti doresti tu
                          https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

                          Comentariu


                          • #14
                            Vai ...daca ma vedeai cum citeam mesajul....da tin foarte mult la masina mea ...e in general foarte curata...merci mult de aprecieri...merci de urare si iti doresc la fel...chiar azi am spalat-o....deci e in trend...

                            Comentariu


                            • #15
                              Daaa, frumoasa masina, alba, curata si in 2 usi, oricum eu cu garda la sol ias schimba din prima bara din fata de la vreo groapa sau vreun bolovan... macar sa urci o rampa cu ea...stii tu.

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X