Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Discutii despre orice...offtopic!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Discutii despre orice...offtopic!

    Azi se discuta despre orice...dezbatem orice tema/subiect.

  • #2
    Soseaua spre muntele Tateyama Kurobe (Japonia) in timpul iernii, adica in perioada Decembrie - Aprilie, este acoperit cu un strat de zapada de aproximativ 20 de metri! Snowmobile fantasmagorice, masini uriase de curatat drumul pentru numarul mare de turisti. Muntele Tateyama este considerat sacru de japonezi.
    Este la fel de renumit ca si muntele Fuji .
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Tateyama-Kurobe-02.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	71,5 KB 
ID:	36514Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Tateyama-Kurobe.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	31,9 KB 
ID:	36515Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Tateyama-Kurobe-japonia.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	51,7 KB 
ID:	36516Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Tateyama-Kurobe-01.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	36,9 KB 
ID:	36513
    Cand prostul e la locul lui, nu ma deranjeaza, ma deranjeaza numai atunci cand e la locul altuia.

    Comentariu


    • #3
      Daca in Romania stratul de zapada ar fi de 20 metri ... am fi "arestati la domiciliu" cca 3luni .
      sigpic

      Comentariu


      • #4
        Am si eu o intrebare:stiti cumva daca a fost ziua portilor deschise la Ovidius sau cand va fi?

        Comentariu


        • #5
          Incepe un nou razboi...si anume in Libia, in cateva ore americani intervin acolo cu toata artileria...francezi deja survoleaza spatiul aerian libian.

          Comentariu


          • #6
            Săracii libieni ,nu as vrea sa fiu in pielea lor cu un asa dictator ,teorii sunt multe că de vină e petrolul ,resurse de subsol,oricum e de urmărit situaţia atăt din Libia căt si cea din Japonia unde au reuşit sa cupleze pompele de răcire.

            Comentariu


            • #7
              Ceea ce sa intamplat in Japonia , e pur si simplu ghinon , si inca o data ne lamurim cat de slabi suntem in fata naturii.
              Iar ce se intampla in Libia , fara sa fiu rautacios , unele popoare isi cam merita soarta . Am o parere ff proasta in ceea ce priveste popoarele Arabe , am avut ocazia sa lucrez ani buni la rand cu astfel de oameni , si stiu ce zic . Sunt fanatici , o tin pe a lor ca un magar incapatanat , si nu ai cu cine sa vorbesti. De mici sunt indocrinati cu idei "marete", si bine instalate in bios. Aici mai intervine si interesul asta mondial de putere (titei) , si chiar daca au de suferit oameni nevinovati . Ca de obicei , sunt victime colaterale . Pe plan mondial asa , daca o luam in ansamblu , omenirea a cam luat-o razna. Prea mare agitatia.
              sigpic

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de Dan Vartic Vezi post
                Săracii libieni ,nu as vrea sa fiu in pielea lor cu un asa dictator ,teorii sunt multe că de vină e petrolul ,resurse de subsol,oricum e de urmărit situaţia atăt din Libia căt si cea din Japonia unde au reuşit sa cupleze pompele de răcire.
                Exact...pai ce alt motiv crezi ca aveau sa atace Libia...au de supt de acolo, petrol,gaze...la fel cum au facut si in Irak.
                Si plus de alta eu cred ca odata la maxim 10 ani ei trebuie sa faca cate-o chestie de genu asta...sa atace cate o tara(ba Irak...ba Afganistan...acum Libia...)....urmeaza Coreea de Nord....si cine stie...poate si Iranul(dar aici e cam periculos si nu stiu daca vor avea curaj sa se bage), cred ca in felul asta isi testeaza si unele arme(rachete,bombe,avioane) de ultima generatie sa vada cum se comporta.

                Comentariu


                • #9
                  Daca-i vorba de sugestii,sper sa incercati sa mai aduceti ceva fete pe site...prietene ,cunostinte ,etc !

                  Comentariu


                  • #10
                    Daca ar fi dupa mine as aduce doar fete pe aici din pacate este destul de greu, cunosc putine fete care sunt pasionate de masini(sau cel putin care sa aiba o masina, sa conduca).

                    Comentariu


                    • #11
                      Da ,ai dreptate,eu sunt intre semipieton si semisofer!

                      Comentariu


                      • #12
                        Adica un fel de semibiciclist
                        In progress 1st 206+

                        Comentariu


                        • #13
                          pei mai Adina ,tu nu ai prietene sa le inviti?:>

                          Comentariu


                          • #14
                            Cangri,pritene am o groaza,insa nu pasionate de masini,cred ca n-am fost prea explicita cand am zis de fete.Am gandit ca-i mai interesant sa fim mai multe aici,ma refer la cele carora ne plac masinile. Andrei,hai sa zicem ca sunt la faza de pieton,momentan nu am o masina personala,dar sunt in tratative ,in maxim doua luni am sa-mi prezint si eu masinutza pe site,iar prima provocare pentru o mica intrecere ai s-o primesti tu

                            Comentariu


                            • #15
                              Hmm... nu ar fii frumos sa te refuz Adina asa ca accept provocarea Te asteptam nerabdatori cu noua achizitie ...
                              La ce model te gandesti!?
                              In progress 1st 206+

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X