Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

La ce provider de internet sunteti? Câta latime de banda aveti?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • La ce provider de internet sunteti? Câta latime de banda aveti?

    Deci asa cum zice si titlul topic-ului... la ce provider sunteti? Câta latime de banda aveti? Cat platiti?
    20
    RCS&RDS
    65,00%
    13
    UPC
    10,00%
    2
    Clicknet
    20,00%
    4
    ISP de cartier
    0,00%
    0
    Altceva [mentioneaza]
    5,00%
    1

  • #2
    Clicknet, probabil cea mai mica viteza, 6 MB-deci descarc cu maxim 650kb/sec, dar e singuru in zona asta, n aveam alta alternativa..nu stiu cat e suma doar pentru net ca o am cu rata la consola wii vreo 50 de ron cu tot
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      Clicknet(adica cei de la Romtelecom) profita de avantajul asta ca pot oferi internet si in alte zone unde firmele de cablu nu au ajuns si mentin un pret ridicat la serviciile care le ofera, practic de pe piata ei sunt cei mai scumpi.

      Comentariu


      • #4
        Acasa in Constanta folosesc RDS de 15. Trafic incredibil de bun. Download 10Mb/s, Upload cu pana la 6Mb/s. Unde m-am mutat acum RDS-ul nu ajunge. Am contractat un abonament de 16MB de la Romtelecom. Multumit si nu prea. 12 euro pe luna cu tot cu telefon(6euro netul), Download undeva la 1.6Mb/s, upload ingrozitor. 90k/s maxim am vazut.
        Chiptuning si Remapari DIMSPORT
        sigpic

        Comentariu


        • #5
          RDS faza naspa e k stau la casa si sunt pe modem deci downloadez cu 600 kb/sec...in mare sunt multumit jocurile pe net se misca f bine la download e mai naspa in rest nu cade nu am probleme.

          Comentariu


          • #6
            Postat în original de CT84LEU Vezi post
            Acasa in Constanta folosesc RDS de 15. Trafic incredibil de bun. Download 10Mb/s, Upload cu pana la 6Mb/s. Unde m-am mutat acum RDS-ul nu ajunge. Am contractat un abonament de 16MB de la Romtelecom. Multumit si nu prea. 12 euro pe luna cu tot cu telefon(6euro netul), Download undeva la 1.6Mb/s, upload ingrozitor. 90k/s maxim am vazut.
            Ai conexiune super buna chiar si de la Clicknet(download cu 1,2/1,6Mb/sec),nu ai de pe sa te plangi, sunt alti care au mult mai putin.

            Comentariu


            • #7
              Gen eu nu ma deranjeaza chiar asa mult viteza, ca nu descarc fisiere mai mare de 8 giga, ca daca sunt jocuri nu merg..ce ma enerveaza e ca uploadu e maxim 64 kb da n ajunge in veci acolo si oricat as sta nu pot sa mentin ratia pe nici un site cu torente..si am pierdut absolut toate conturile la alea cu invitatii am stat o saptamana non stop sa incerc sa fac ratie 1:1 la un film de 1,4 giga si n am reusit...a picat si calculatoru.
              sigpic

              Comentariu


              • #8
                Eu am net de la UPC, platesc 25 ron/luna si am Download 15Mbps(cam 1...maxim 1,3MB/sec constant) si Upload e micut 2Mbps(am constant 200KB/sec,maxim 250KB).

                Comentariu


                • #9
                  Clicknet, 4Mbs latime de banda, cam multi bani, dar in zona unde locuiesc e singurul provider de internet, asa ca ma multumesc cu ce am.
                  Cand prostul e la locul lui, nu ma deranjeaza, ma deranjeaza numai atunci cand e la locul altuia.

                  Comentariu


                  • #10
                    RDS!Cred ca imaginea spune totul!
                    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Copy of DSCF2038.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	12,2 KB 
ID:	36431

                    Comentariu


                    • #11
                      Acelasi test l-am facut si eu cu alte rezultate.
                      Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	1213132.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	21,9 KB 
ID:	36432
                      sigpic

                      Comentariu


                      • #12
                        Deluxe....e vrajala,sigur e masluit....de unde scoti tu upload 46MB/sec...aproape ca rata de download? upload-ul in romania cel putin la ce ofera RDS(pentru uz general pe cablu) fiind lider pe piata romaneasca nu cred ca depaseste 10BM/sec.
                        Mai fa un test pe un server extern din afara romaniei sa vad cat mai scoti aici.d

                        Comentariu


                        • #13
                          Daca tu crezi ca io nu am altceva de facut decat sa ma apuc sa masluiesc in photoshop un test ...
                          Aceiasi rata de ipload aveam si cu Philadelphia PA.
                          Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	23.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	22,6 KB 
ID:	36433
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #14
                            Nu ai cum frate sa scoti pe un server extern rata aia de upload...decat daca ai tu tras de la RDS un fir de fibra cu canal garantat 50MB/sec si asta nu cred din pricina costurilor(probabil vreo 2000ron/luna minim).
                            Cu o asa rata de upload la extern iti faci lejer un server de website lejer.
                            Primul test al tau a fost facut pe unul din servere care au ca ISP RDS-ul,adica e normal sa ai pe rds asa trafic, dar in realitate upload-ul tau nu trece de 3MB/sec,abonament-ul de 100Mbps/sec de la RDS abia scoate 6MB/sec extern.
                            In al 2-lea test al tau ai facut test pe extern si aici s-a vazut clar ca abia te-ai apropiat de 3MB/sec.
                            Ultima editare de PWR; 06.Feb.2011, 00:37.

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu te cred.
                              Asta imi da la extern Munchenl EBM TELECOM.
                              Asta imi da la intern Brasov RDS.
                              Oricum eu nu sunt multumit de RDS, cand iti e lumea mai draga si ai nevoie, pica.
                              Ultima editare de DeLuXe; 06.Feb.2011, 00:42.
                              sigpic

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X