Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

La ce provider de internet sunteti? Câta latime de banda aveti?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Noile mele viteze la internet.
    Power by UPC.

    Comentariu


    • #17
      Intern



      Hm, cred că undeva e totuși o problemă. Dar în acest moment, asta dă.

      Extern

      Comentariu


      • #18
        @c6t9 ai abonamentul de la RDS cu 100Mbps?
        Ai viteze foarte bune atat pentru download cat si pentru upload, daca ai si norocul sa-ti cada rar net-ul,chiar merita banii platiti.

        Comentariu


        • #19
          Da. Foarte rar sunt probleme. Spre deosebire de UPC de la care am plecat.

          Comentariu


          • #20
            La RDS.
            Nu am avut niciodata probleme cu ei.

            Comentariu


            • #21
              RDS functioneaza super bine atata timp cat un film de 700mb il ia in 4 minute maxim eu zic ca este in regula
              Folosesc si internet mobil si ala imi cam scoate peri albi in cap, am de la Cosmote si cand merge bine cand nu merge mai deloc...

              Pentru RDS platesc 65 lei cu: internet, telefon fix/mobil si cablu
              Pentru Cosmote doar 400Mb trabic 4 Euro...
              Fiat passion
              Fiat Punto Mk*2

              Comentariu


              • #22
                Deci se merita sa fii la RCS, pana la urma cred ca ma mut si eu la iei, pana acum nu vroiam ca tot aveam impresia ca vede mai prost...ca internet-ul cade mai des,etc.
                Practic avantajele sunt net superioare de partea celor de la RCS:
                - viteze la internet mult mai bune;
                - preturi la abonamentele de telefonie fixa ceva mai mici;
                - canale TV mai multe, plus poti vedea meciurile din Liga I + Formula 1;
                - si toate astea la banii mai putini fata de UPC;
                Eu in prezent platesc la UPC 60 ron/luna si am TV+Telefonie fixa(seara si in weekend nelimitat in retele fixe)+Internet 2,3MB/sec download, la aceeasi banii as putea sa beneficiez de tot ce ofera cei de la RCS.

                Comentariu


                • #23
                  Vezi întâi cum e rețeaua la tine în zonă.

                  Net mobil oferă și RDS, dar fiind gratis, nu asigură funcționalitatea lui. Deci uneori nu prinzi linie liberă (fiind un fel de dial-up de fapt) spre seară nici să mori. Exact ca pe vremuri la dial-up Romtelecom. Cum dracu de seara când presupun că toată lumea e acasă, se blochează liniile așa, nu știu. România este o țară atipică și ilogică. Toți au și net fix.

                  RDS mai are un avantaj, cel puțin pentru mine care am tuner digital la televizor pentru cablu. Fentez drăcia aia de decodor HD (care parcă la anumite contracte noi avea o ofertă acum, altfel costă 10 lei pe lună - era 6 mai acum câteva luni, s-a scumpit) în totalitate și tot prind toate programele importante, dintre care HD sunt vreo 6 cred, mi se pare că 8 sunt de toate.

                  Eu plătesc în jur de 90 de lei pe lună și am Pachet cablu extra (include și HBO gratis, cât o mai fi, 111 canale - pe digital, 8 posturi de radio - pe digital) + Net 100 Mbps + Net mobil (gratis) + Telefon fix (sincer nu prea știu tarifele, am sute de minute nu știu unde) + Telefon mobil (sun gratis pe orice număr Digi și are ceva acoperire în țară), care vine cu net mobil gratis, util dacă aș băga cartela într-un smartphone.

                  Singura problemă este acum cu netul mobil. Pe vremuri mergea impecabil, dar presupun că și-a luat tot românul și îl folosește pe post de wireless. Din păcate nu am opțiunea de a lipi un abonament decent la el să am garantată conexiunea.

                  Nu au canal 3D precum cei de la UPC.

                  Comentariu


                  • #24
                    UPC si sunt de balta asa ca vitezele chiar nu conteaza
                    sigpic .

                    Comentariu


                    • #25
                      Postat în original de c6t9 Vezi post
                      RDS mai are un avantaj, cel puțin pentru mine care am tuner digital la televizor pentru cablu. Fentez drăcia aia de decodor HD (care parcă la anumite contracte noi avea o ofertă acum, altfel costă 10 lei pe lună - era 6 mai acum câteva luni, s-a scumpit) în totalitate și tot prind toate programele importante, dintre care HD sunt vreo 6 cred, mi se pare că 8 sunt de toate.
                      Un avantaj mare, jegosii aia de la UPC au criptate canalele, eu pe un Samsung UE32D5500 nu prind decat 58 de canale pe analogic...pe digital mi le gaseste pe toate dar nu pot vedea nimic...din cauza ca le-au criptat si le pot vedea doar prin mediabox-ul ala cu cartela.
                      Probabil in viitorul apropiat si cei de la RDS vor proceda asa.

                      Comentariu


                      • #26
                        rcs & rds, descarcare cam pana la 5.5 mb, iar urcare cu pana la 3mb, sunt 2 abonamente, il am pe primu care are rata de descarcare mai mica fata de la 2-lea abonament

                        Comentariu


                        • #27
                          Mi-am modificat viteza la net, acum am 150Mbps de la UPC.
                          Viteza de download e de maxim 18MB/sec iar upload-ul are doar 760KB/sec.

                          Comentariu


                          • #28
                            Update:

                            Mi-am modificat viteza la net, acum am 500 Mbps de la UPC.
                            Viteza de download e de maxim 55 MB/sec iar upload-ul are 2,8 MB/sec.

                            Comentariu


                            • #29
                              Update:

                              Am trecut si eu pe
                              Digi Net Fiberlink 1000 Mbps






                              Comentariu

                              Procesare...
                              X