Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

pe numele cui se face RCA?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• pe numele cui se face RCA?

Salut membri SuperCars, am o intrebare: Daca masina e inmatriculata pe numele meu, pot sa fac asigurarea pe numele tatalui meu? Multumesc!

RCA-ul se incheie pe numele cui e inmatriculata masina, dar nu trebuie sa mearga personal; daca ai apucat s-o pui pe numele tau, nu mai ai ce face, nu stiu daca se merita sa fac act de vanzare-cumparare, iar inmatriculare, etc. O iei pe cea mai ieftina si gata, iti recomand sa folosesti calculatorul de pe Compara tarife RCA ieftin: comanda rca ieftin, rca ieftin 2014, tarife rca online, calculator rca ieftin eu am prins reducere de 5%. Mi se pare convenabil, am cautat si in alta parte, dar n-am gasit mai ieftin, plus ca livreaza la domiciliu. Ai avut vreun accident? Ca atunci ti se mareste polita cand inchei din nou.

Comentariu

E regula, asigurarea se incheie pe cine e inmatriculata masina. Mai nou au aparut tot felul solutii mai putin corecte cu acte de comodat si alte chestii de genul incheiate pe la notari.

Comentariu

Decat sa ai probleme cu asigurarea cand esti oprit de Politia Rutiera, ca ai contract de comodat si alte porcarii/tertipuri de a scapa cu 2 milioane de la asigurare, mai bine faci asigurarea pe numele celui care e inmatriculata masina si scapi de griji. Asa ai un motiv un plus sa nu le mai dai spaga. Oricum daca te-au oprit in trafic, te-au oprit pentru simplu fapt ca doreau o mica atentie de la tine.
        Iar treaba aia cu 'verificare de rutina' parca disparuse din atributiile lor. Te pot opri doar cu un motiv anume.

Vorba aia: Paza buna, pazeste primejdia rea.

Comentariu

Procesare...
        X