Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Unde aveti RCA/Casco...?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    RCA si Casco la GROUPAMA pana se termina leasingul, apoi o sa trec pe Astra cu ambele.
    sigpic .

    Comentariu


    • #17
      Am inteles ca din 2012 se scumpeste cu 40% RCA-ul, o sa renunte lumea sa mai faca CASCO, practic doar cei cu venituri mari isi vor permite sa mai aiba si CASCO pe langa RCA-ul obligatoriu.

      Comentariu


      • #18
        Sa speram ca nu vor fi scumpirile anuntate deoarece lumea nu o sa-si mai faca nici macar asigurarea rca care este obligatorie ...... Poate traim si noi pana sa ne anunta ca salariul a crescut cu 100 % iar restul alimentelor se vor ieftinii .
        Daca esti curios , credema ca aici vei gasi ceva ce ai nevoie.

        Comentariu


        • #19
          Dacă se scumpește, voi negocia și RCA-ul sau mă duc la cea mai ieftină chestie de o găsesc. Așa din principiu. N-am folosit RCA în viața mea, așa că ar trebui să beneficiez de niște reduceri.

          Altfel pentru cei care dau RCA de 2-3 ori pe an, să crească și cu 200%.

          Comentariu


          • #20
            Oriunde sa fac RCA-ul dar nu la Carpatica .
            Se stie de ce.

            Comentariu


            • #21
              Postat în original de c6t9 Vezi post
              Dacă se scumpește, voi negocia și RCA-ul sau mă duc la cea mai ieftină chestie de o găsesc. Așa din principiu. N-am folosit RCA în viața mea, așa că ar trebui să beneficiez de niște reduceri.

              Altfel pentru cei care dau RCA de 2-3 ori pe an, să crească și cu 200%.
              Subscriu si eu.
              Idee e ca daca stii ca mergi corect si nu e nevoie de cel mai scump RCA(gen Omniasig sau Generali), poti face si la un Astra.

              Comentariu


              • #22
                Am RCA la Uniqa, insa subscriu la cele spuse de adrian17071979

                FERITI-VA Carpatica si de Euroins.
                Am nevoie de parerea ta

                Comentariu


                • #23
                  Postat în original de PWR Vezi post
                  Subscriu si eu.
                  Idee e ca daca stii ca mergi corect si nu e nevoie de cel mai scump RCA(gen Omniasig sau Generali), poti face si la un Astra.
                  E la mijloc și CASCO, fiind prea complicat cu ieșirile din țară.

                  Comentariu


                  • #24
                    Da cel mai indicat e sa va feriti de Carpatica si Euroins dar daca cel care va loveste are asigurarea la una din aceste firme ce faceti ?
                    Daca esti curios , credema ca aici vei gasi ceva ce ai nevoie.

                    Comentariu


                    • #25
                      Practic nu avem decat o singura solutie :
                      Repari pe banii tai masina apoi ii dai in judecata , bineinteles , dupa ce faci reclamatie scrisa catre Camera Asigurilor.

                      Comentariu


                      • #26
                        Allianz , siguranta 100%

                        Comentariu


                        • #27
                          Anul asta mi-am facut la Asirom, era una din cele mai ieftine dupa Carpatica.
                          Motor 1468cc Euro4= 180 ron/6 luni.

                          Comentariu


                          • #28
                            Asirom e cel mai ieftin anult asta.
                            Clasa B4 motor 2500 pe 12 luni 585 RON
                            Euroins cerea 850 RON
                            Astra cerea ~ 1100 RON

                            Comentariu


                            • #29
                              Numa la Carpatica sa nu faceti ca ii belea frate..

                              Comentariu


                              • #30
                                Eu va sfatuiesc sa faceti asigurarea RCA unde va este cel mai ieftin , deoarece cei la CSA au inceput sa-i sperie pe cei de la Carpatica si Euroins si ei au inceput sa plateasca . Oricum cei care beneficiaza de asigurare sunt cei pe care ii loviti deci nu e pt dumneavoastra.
                                Daca esti curios , credema ca aici vei gasi ceva ce ai nevoie.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X