Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Asigurare RCA online ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Asigurare RCA online ?

Salut , oare se merita sa iti faci Asigurare RCA ONLINE ? Cine a mai incercat? eu am gasit o firma pe net si sunt tentat sa o incerc

Ce parere aveti de site-ul care ofera serviciul respectiv ?

Salut,

Imi cer scuze ca postez pe un thread creat demult si uitat de timp, insa cred ca este important sa lamuresc niste lucruri.
    Brokeri de asigurare sunt multi, iar site-urile cu calculatoare de tarife pentru politele RCA sunt cu nemiluita. Problema vine insa pe cine sa alegi. Trebuie sa iei in calcul cateva lucruri si anume:
    -site-ul sa aiba o reputatie buna
    -pe site sa apara un link catre csa-isc (comisia de supraveghere a asigurarilor), unde sa poti gasi cu usurinta brokerul respectiv
    -sa aiba datele de identificare, precum si numarul de autorizatie acordat de ANSPDCP pentru operatorii de date cu caracter personal, sa nu te trezesti ca-ti dau pe nu stiu unde datele tale si sa te spamuiasca peste ceva vreme diverse persoane dubioase.

Pentru a nu-ti face griji in privinta unor bani pe care e posibil sa-i pierzi (nu ai nicio garantie la prima vedere), selectezi posibilitatea de plata cash (cu chitanta). Brokerul de asigurare va veni la tine, iar daca polita e ok, ii dai banii. Nu ai nicio obligatie sa ii dai banii, daca nu esti ferm convins ca este ok polita RCA.

Asadar, nu exista riscuri si crede-ma, este mult mai simplu si mai facil, mai ales in conditiile in care polita iti este livrata direct acasa.

Comentariu

Salut la toata lumea, am un VW Lupo motor 999 este fabricat in 2001.
      Nu-mi vine sa cred acum 6 luni de zile am dat pe RCA 130 lei luna trecuta cand a trebuie sa o reinoiesc am dat pe asigurare 240 lei, WOOOOW atat de mult s-a scumpit. Sa nu mai zic ca la televizior zilele astea am auzit ca mai scumpesc asigurarea cu cel putin 30% o sa ajung sa dau pe un RCA pe 6 luni 312 lei. Oare daca avem o masina cu motor de 2.0 asigurarea cat ma costa, si mai zici sa-ti cumperi masina mica ca este ieftina de intretinut.

Inca nu am incercat sa-mi fac asigurarea online data viitoare o sa ma intereseaz oare o fi mai ieftina @manx21 cum ai procedat? difera preturile la asigurarile online fata de cele cumparate de la magazin?

Comentariu

Da si eu am auzit ca se vor scumpi asigurarile RCA. Inceraca sa cauti un site care iti ofera posibilitatea de calculator RCA online. Iti introduci datele dupa care dai calcul RCA.Astfel o sa ai posibilitatea de a compara tarifele de la diferite societati de asigurari.

Comentariu

Elefant a lansat recent un serviciu de asigurari RCA Online, prin care iti pot livra polita acasa prin curier

Comentariu

Postat în original de vladg Vezi post
            Elefant a lansat recent un serviciu de asigurari RCA Online, prin care iti pot livra polita acasa prin curier
            Hmmm, pare interesanta miscarea Elefant
            Ne poti da cateva informatii suplimentare? % reducere, link spre calculatrul de RCA ...

Comentariu

Calculatorul de RCA il ai aici: http://www.elefant.ro/rca

Comentariu

Eu mi-am facut online. Fara atata bataie de cap. Am si prieteni care fac asigurari dar am preferat online. pe langa ca e mai ieftin e si mai rapid .
                - instalatie gpl

Comentariu

Procesare...
                X