Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

E avantajos sa preiei un leasing prin cesiune?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• E avantajos sa preiei un leasing prin cesiune?

Sunt in cautarea unei masini, vreau una de calitate, dar nu imi permit una nou-nouta M-am gandit la solutia preluarii unui leasing cand am auzit ca exista niste servicii de cesiune cu avantaje precum faptul ca se face negociere cu cel care a luat masina initial, nu se mai plateste taxa de inmatriculare si deci ...pret mai bun. Are cineva idee despre cum functioneaza sistemul? Ati auzit la cineva sau v-ati luat voi masina in modul asta?

Salut!
    Parerea mea este sa te duci la o reprezentanta auto si acolo gasesti toate informatiile necesare.
    Trebuie sa fie si ei de acord ( acum nu stiu sigur , scriu doar din auzite ) cu astfel de cedare de contract si trebuie sa indeplinesti cateva conditii financiare , ma refer la cedarea leasing-ului.
    Dar mai exista o solutie , multe reprezenatante au in stoc diferite modele de masini rulate care debea asteapta clienti , chiar si in leasing.
    Si ca sa imi expun in totalitate parerea: nu sunt de acord cu lesingul si aici deoarece imi impun mai multe servicii obligatorii fara sa am posibilitatea eu sa imi aleg firma cu care vreau sa colaborez ( aici ma gandesc la aigurare atat casco cit si obligatorie , service-ul cu care sa colaborez ) .
    Mai bine un credit bancar si apoi fac cum ma taie pe mine capul sa o intretin.
    P.S: Mult succes si sa ne scrii ce model ai decis sa achizitionezi.

Comentariu

Procesare...
    X