Pagina 15 din 17 PrimulPrimul ... 51314151617 UltimulUltimul
Rezultate 211 la 225 din 253
Like Tree93Likes

VW Bora "EDITION"

Aceasta este o discutie despre VW Bora "EDITION" in cadrul Volkswagen forum, parte din categoria Masina mea; Postat în original de PWR Cum este cu noile scaune? la fel de confortabile? chiar as putea spune ca mai ...

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

Citat Postat în original de PWR Vezi post
    Cum este cu noile scaune? la fel de confortabile?
    chiar as putea spune ca mai ok..mai confortabile(parerea mea)si impresia asta mi-o da faptul ca te tin bine,au aripiile alea mari pe lateral care chiar sunt de folos,stai mai "asezat" in ele...si acum cand merg cu alte masini(sa nu vorbesc de camion)parca stau pe niste scanduri
    sunt tare multumit,pe langa aspect chiar sunt si practice,mai ales ca le-am si testat imediat pe turneul asta pe care l-am avut

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

salutari..
    am cam lipsit de pe plaiuriile tuningului de pe aici dar asta nu inseamna ca nu se mai misca ceva,desii in ritm putin mai scazut

au venit si presuriile originale,putin configurate dupa cerintele mele
    am si facut cateva poze

acum zilele ce urmeaza sa vad cum ma incadrez duc si fetele de usa la tapitat
    sunt in dubii cum sa fac cu unele ornamente din interior(manere usi,consola si etc)sa le fac cu carbon prin hidrotransfer sau sa le iau eu la mana si sa le fac negru mat(curatate si etc..)
    pe anul asta atat....va mai urma poate niste discuri sport si pe spate,cu jantele nu stiu ce va fi(parca le-as da parca nu)chiar as dorii ceva sugestii pentru miez,ceva auriu(nu tiganesc..)sau galben mat asta pentru iarna...timp de lucru pana in primavara
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate VW Bora "EDITION"-e-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-d-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-c-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-b-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-f-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-g-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-h-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-i-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-k-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-l-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-n-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-o-large-.jpg   VW Bora "EDITION"-p-large-.jpg  

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

ceva de genul ma refer la culoarea jantelor
    sunt deschis la sugestii de galben...auriu(nu tiganesc)
    cel din video parca ma atrage insa as clina mai mult spre mat(ceva mai nou pentru mine...)

(Bora´s MKIV Bora on Vimeo)
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate VW Bora "EDITION"-6917765.jpg  

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

salutri baietii....
    cam ocupati sunteti ca nu vad miscare pe aici....sau sa fie oare dezinteres?

pana una alta ideia ii in felul urmator
    am facut cateva poze asa de dragul lor ca si ultimele pe anul asta cu jantele de aliaj
    am trecut la table(chiar daca mai mult de nevoie ca schmidturiile au ajuns la verificat,indreptat,bibilit si etc...)pentru linistea mea

spre weekend sunt gata si fetele de usi ca si miezul scaunelor(ca material)
    in rest cam anul viitor asa o prinde

o sa fac si un mic review cu investiile,pasii realizati cu succes pe anul asta
    inca nu am terminat dar nici planuri pe termen lung nu am

ideia ii ca cel mai probabil la anul ne "auzim" cu un volan de golf 6 gti,cateva elemente prin interior "carbonificate" si niste incaltari concave
    cius
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate VW Bora "EDITION"-img_20141215_124821.jpg   VW Bora "EDITION"-img_20141215_124828.jpg   VW Bora "EDITION"-img_20141215_124831.jpg   VW Bora "EDITION"-img_20141215_124839.jpg   VW Bora "EDITION"-img_20141216_150017.jpg   VW Bora "EDITION"-img_20141216_150021.jpg   VW Bora "EDITION"-img_20141216_150025.jpg   VW Bora "EDITION"-img_20141216_150031.jpg  

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.335

Implicit

Gata, la anul vrei sa schimbi masina?

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

Gata, la anul vrei sa schimbi masina?
    si da si nu
    in ideia ca am bagat bani gramada si ca la vanzare pierd enorm + ca la banii pe care as aloca(fara sa bag mana adanc)nu as lua nimic mai bun(ca si modele ar fi in vizor audi a4 b7 sau vw jetta mk5,bmw e60)
    insa in principiu mai continuam...povestea merge mai departe,o chestie mai inteligenta ar fi sa o dau(dar nu acum)si as lua skoda octavia 3...si gata cu tuningul

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.335

Implicit

Un BMW ar fi frumos, o sa imi i-au si eu unul la anul, dar un 320d.

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

initial si eu eram axat pe 320d de la e46 insa totusi as socoti altfel treburiile intrucat mai bine as da banii pe investitii decat pe intretinere(scumpa)si nu prea is inpacat cu rwd...insa nu stie niciodata

oricum e46 320d este chiar un model reusit...eu as prefera un e60 dar oricum bmw pun pe ultimul loc in planul meu

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.335

Implicit

Si crezi ca intretinerea la un A4 este mai ieftina ca la un BMW?...atata doar ca are tractiunea fata, alt avantaj nu vad la Audi.

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

Si crezi ca intretinerea la un A4 este mai ieftina ca la un BMW?...atata doar ca are tractiunea fata, alt avantaj nu vad la Audi.
    sunt convins si pot spune ca stiu...am in familie si si...mici diferente la ani dar cam tot aia este(e46 2005 si a4 2007) si vad la filtru de motorina,ulei(filtru) si etc etc...sa nu mai zic la piese(placute etc etc etc..)

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    40
    Postări
    1.690
    Blog Entries
    1

Implicit

Salut,

O mica parere , daca imi permiteti , Bmw 320 ( model e46) fata de seria 5 ( fie ea e39 sau e60 ) este diferenta mare cu toate ca au acelasi motor si acelasi sistem de alimentare , CP, cuplu si cutie de viteze .
    In primul rand este diferenta de stabilitate , confort si dotari ( da, stiu , sunt clase diferite dar ca si valoare de achizitie si aici ma refer la modelul e39 , sunt asemanatoare ) .
    In al doilea rand Audi se mandreste cu un diesel economic si o caroserie de aluminiu a carei greutate castiga in raportul putere/greutate/consum.
    Bmw 320d este un pioner desavarsit al puterii cit si al sportivitatii , dar atentie la tractiunea spate ( in cazul modelului e39 si e60 nu sunt probleme deoarece greutatea si dimensiunile le fac mult mai dibace si mai stabile ) .

Asadar, oricare din modelele specificate de voi au un plus si un minus care trebuie calculate.

P.S. : Vw Jetta - este fabricata in Mexic si nu am auzit lucruri bune mai ales in privinta sistemului de alimentare Siemens ( mk5- cred, nu stiu sigur, dar are sistem de alimentare Bosh daca nu ma insel ........ ) .

Toate cele bune si bucurati-va de masinile fiabile de alta data care le aveti.

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

intocmai...diferenta pro pentru audi fata de bmw...de asta am si pus ultim loc bmw-ul ca si intretinere si tractiunea spate(desii ii safe seria cinci asa cum spui si tu)

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    40
    Postări
    1.690
    Blog Entries
    1

Implicit

Cu intretinerea nu prea as fi deacord cu tine....
    Referitor la tractiune eu am scris punctul meu de vedere , conteaza ce model vrei sa achizitinezi....

Member Array
    Data înscrierii
    23.02.2012
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    30
    Postări
    239

Implicit

si cu tractiunea stii cum ii sunt unii care nu are da rwd pe tractiunea fata nici cum..poate asa si eu dar invers insa cu intretinerea eu sunt ferm convins,cel putin din cate stiu si cunosc(si pana la urma de cand ii lumea si pamantul sa zic asa bmw-ul era mai costisitoare sa zic asa...)am zis,si la simpla chestie ca si filtru de motorina,diferenta de pret si multe multe altele

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.335

Implicit

Citat Postat în original de soosy Vezi post
    sunt convins si pot spune ca stiu...am in familie si si...mici diferente la ani dar cam tot aia este(e46 2005 si a4 2007) si vad la filtru de motorina,ulei(filtru) si etc etc...sa nu mai zic la piese(placute etc etc etc..)
    Merci de info.

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •