Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce carburanti folositi?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce carburanti folositi?

    * prețurile actualizate ale carburanților la majoritatea companiilor de profil;
    * cotația petrolului pe piețele internaționale;
    * accizele prezente și viitoare la carburanți;
    * dezbatere pe temele: voi ce carburanți folosiți și cât consumați în medie pe lună, respectiv, dacă încărcați cu o cifră octanică mai mare, diferențele sunt vizibile?
    21
    Rompetrol
    57,14%
    12
    OMV
    9,52%
    2
    Petrom
    14,29%
    3
    LukOil
    14,29%
    3
    Mol
    4,76%
    1
    Agip
    0,00%
    0
    Cand prostul e la locul lui, nu ma deranjeaza, ma deranjeaza numai atunci cand e la locul altuia.

  • #2
    In ultima vreme nu prea am mai trecut pe la peco...dar cand o fac alimentez de la Rompetrol cu motorina,e cam cea mai buna de pe piata.

    Comentariu


    • #3
      Alimentez cu benzina si motorina cu Lukoil si Carrefour
      Miturile in care credem au tendinta de a deveni realitate

      Comentariu


      • #4
        Benzina E-Fix 95 de la Rompetrol Cu cifra mai mare nu am incercat inca , dar o sa fac o proba cat de curand . Daca nu ajung la Rompetrol alternativa e Agip-ul sau Petrom-ul , dar cum respect boicotul Petrom ramane ultima solutie si doar cat sa ma tarasc pana la Rompetrol
        Si Vis Pacem , Parabellum !!!

        Comentariu


        • #5
          Ar cam trebui sa evitam s-a mai alimentam din statiile OMV/Petrom pentru ca daca le scad vanzarile automat ei vor scadea si preturile...si daca ei scad preturile or sa scada preturile si la ceilalti ca Rompetrol,Lukoil,etc.

          Comentariu


          • #6
            La masina de la serviciu alimentez numai cu motorina din Rompetrol , iar in masina personala la 2 plinuri de e-fix de 95 fac unul de altro 101 de la Rompetrol , ocazional OMV si MOL
            sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

            Comentariu


            • #7
              Cea mai buna motorina mi s-a parut Alto 55 de la Rompetrol. La polul opus se afla Petrom si OMV. Pe la mijloc e Lukoil.
              Miturile in care credem au tendinta de a deveni realitate

              Comentariu


              • #8
                alimentez in mod normal cu motorina de la LukOil, benzina din cate stiu e mai slabuta, dar motorina e chiar ok.

                Comentariu


                • #9
                  Efix de la Rompetrol.

                  Comentariu


                  • #10
                    alto 101 de la rompetrol
                    sigpic

                    Comentariu


                    • #11
                      In cazuri urgente,de unde se nimereste,dar in general alimentez cu motorina de la Rompetrol.
                      Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

                      sigpic

                      Comentariu


                      • #12
                        Eu de cateva luni alimentez de la Agip, deocamdata sunt multumit de aceasta benzinarie sper sa fiu in continuare.
                        https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

                        Comentariu


                        • #13
                          Cand mai bag de la pompa alimentez de la OMV si Rompetrol, depinde in care parte a cartierului o iau.
                          I don`t drive fast, I just fly low!
                          DDK Photography
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #14
                            Postat în original de Christnacht Vezi post
                            Eu de cateva luni alimentez de la Agip, deocamdata sunt multumit de aceasta benzinarie sper sa fiu in continuare.
                            Agip in Constanta?...mai exact pe unde?

                            Comentariu


                            • #15
                              Pai daca nu ma insel la Marinaru pe Soveja , fostul Shell este acum Agip . La fel si la Intim pe Bratianu , fostul Moll .
                              sigpic

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X