Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Care este cea mai tare masina pe care ati condus-o?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Care este cea mai tare masina pe care ati condus-o?

    Care este cea mai tare masina pe care ati condus-o?
    La mine este vorba despre un audi a4 din 2007 diesel.
    Ultima editare de PWR; 03.Feb.2011, 15:16.
    Cand prostul e la locul lui, nu ma deranjeaza, ma deranjeaza numai atunci cand e la locul altuia.

  • #2
    530d e60 cu peste 300 de cai, softata evident de mine(), cutie automata, foarte multe dotari. Masina ce a luat mai multe locuri 1 la concursuri de acceleratie - viteza. Un spirit extraordinar, prestanta incredibila si un cuplu fulminant. Jos palaria!
    Chiptuning si Remapari DIMSPORT
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      vw scirocco 2.0 turbo 200cp , nu am mers cu multe masini da asta mi-a placut... avea 6trepte si tinand cont ca m-am dat cu ea cand doar ce aparuse - ziceai ca-i OZN, in plus sunetul si puterea m-au lasat placut impresionat...

      Comentariu


      • #4
        VW scirocco 2l nu e dsg?
        Ultima editare de PWR; 04.Feb.2011, 11:56.
        sigpic

        Comentariu


        • #5
          Renault 5 GT Turbo adus la 150 cp , preparat in prealabil pentru VTM . Din pacate i-a troznit cutia iar proprietarul ( unchiul meu - fost pilot de curse in CNVC in anii '80 ) nu a mai vrut sa investeasca in ea asa ca a vandut-o . Aia era o bomba de masina !
          Si Vis Pacem , Parabellum !!!

          Comentariu


          • #6
            Cea mai tare masina din punct de vedere al puterii a fost un a6 v6 3000 diesel...la celelalte aspecte nu as alege-o, sunt fan hot-hatchuri
            sigpic

            Comentariu


            • #7
              M3 cea mai puternica, dar cu viteza cea mai mare am mers cu un 325i. O masina care mi-a placut f tare a fost un 740i modelul din filmul Transporter, frumoasa masina, tragea bine rau dar avea un consum.......

              Comentariu


              • #8
                Postat în original de CT84LEU Vezi post
                530d e60 cu peste 300 de cai, softata evident de mine(), cutie automata, foarte multe dotari. Masina ce a luat mai multe locuri 1 la concursuri de acceleratie - viteza. Un spirit extraordinar, prestanta incredibila si un cuplu fulminant. Jos palaria!
                Am si io o intrebare, cum ai resoftat tu masina aia de ai duso de la 231 cp la peste 300!? Vreau si eu reteta!!! Nu crezi ca e cam imposibil!?

                Cea mai puternica in baza la putere este un bmw 735i e65 dar nu prea dadea senzatii. Viteza cea mai mare 260 cu un jaguar s-type 3.0 (in afara de motocicleta). Corrado vr6 cea mai mare senzatie de putere intre tot ce am condus.
                Ultima editare de PWR; 13.Mar.2011, 13:42.

                Comentariu


                • #9
                  Postat în original de DeLuXe Vezi post
                  VW scirocco 2l nu e dsg?
                  E si varianta in cutie manuala cu 6 trepte,cutia automata DSG e optionala.

                  Comentariu


                  • #10
                    cea mai tare in ce sens?
                    confort?
                    putere?
                    fac o mica lista cu cele pe care as putea sa le incadrez in clasamentul "masini tari"

                    Vw Touareg 5.0L 4,921cc V10 TDI
                    BMW E64 645Ci 4.0 L cu aproximativ 350 cai, mici modificari, cea mai importanta fiind remaparea
                    Mercedes W211 E320 CDI 2,987cc 221 cai

                    din pacate, niciuna manuala, deci stai ca prostu in ea... si ii dai talpa ca gheorghe ))))

                    Comentariu


                    • #11
                      sl500 acum 2 ani la tiriac auto cu ocazia portilor deschise...mare gresala au facut...dinspre cumpana spre constanta i-am dat peste 200,cand am ajuns la tiriac...a coborat fata aia din masina tremurand
                      My Photos

                      Comentariu


                      • #12
                        Chevy Malibu 2005 3.5 L High Value LZ4 V6 217 hp (162 kW)
                        Opel Vectra B2 1999 X25XE 2498 cc 125 kW (170 PS; 168 hp) @ 6000 rpm 227 N·m (167 lb·ft) @ 4200 rpm

                        Comentariu


                        • #13
                          Postat în original de Sevastian_VR6 Vezi post
                          Am si io o intrebare, cum ai resoftat tu masina aia de ai duso de la 231 cp la peste 300!? Vreau si eu reteta!!! Nu crezi ca e cam imposibil!?
                          Pe mufa de diagnoza. Si nu sunt ironic... chiar asa a fost, s-a pus aparatul pe mufa si s-a softat masina.
                          P.S. suntem offtopic si nu e frumos fata de colegii de forum care vor sa discute.


                          La subiect, m-am dat cu un porsche 944. Incredibil. Nu va inchipuiti ca e mama ce fuge. Nu, insa pentru vremea ei, design si performanta...superb.
                          Ultima editare de CT84LEU; 25.Feb.2011, 19:56.
                          Chiptuning si Remapari DIMSPORT
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #14
                            Pesonal cea mai tare masina cu care am mers a fost un Lexus RX 400h...import sua extra full, 3300 benzina cu hibrid....acceleratie 6,5 sec parca si vreo 300 cp ..nu stiu sigur legat de cai.....dar doamne ce masina.....super masina....am mai mers si cu bmw 730i, alt OZN.
                            Ultima editare de mushu; 26.Feb.2011, 17:55.

                            Comentariu


                            • #15
                              Nu prea-mi place sa ma dau cu masinile altora...
                              on topic: Passat CC 2.0 tdi.
                              Yahoo: danxtazy
                              Cars: Opel Astra F 1.6SZ & BMW 316i Compact.

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X