Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pe ce masina ati facut scoala de soferi ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• DJ35DDK
    a răspuns
    Chevrolet Kalos benzinar.

Lasă un comentariu:

• z20let
    a răspuns
    Am facut scoala pe un peugeot 207 1.4hdi,era nou nout,numai ce si l-a cumparat instructorul , am invatat foarte multe deaorece era fost pilot de raliuri,si era prietenul meu.
    Ore de condus fara numar(la un moment dat aveam vreo 500 dar nu mai tineam cont),am dat de permis dupa un an dupa ce am inceput scoala doarece nu aveam timp,asa ca in momentul in care ieseam in oras sau avea vreun drum ma lua cu el si conduceam eu

Lasă un comentariu:

• catalin_voichita
    a răspuns
    pe cielo si pe logan ( si a luat fraieru masina noua ))

Lasă un comentariu:

• bib_andrey
    a răspuns
    Asa a patit un prieten..a facut scoala pe Diesel..si dupa ce a luat permisul si-a luat un golf 4 benzinar..la fiecare semafor ii murea motorul

Si ca sa fiu ON-Topic..eu am facut orele de conducere pe Skoda Fabia 2(benzinara)

Lasă un comentariu:

• adrian17071979
    a răspuns
    Mda....ai dreptate in ce spui insa , mai sunt si avantaje cum ar fii :
    -elevul simte mai bine ambreiajul si nu da drumul repede la pedala cum face la benzina.
    -la plecarea din panta ai dreptate, se invata mai usor dar cand trece la benzina il vezi cum da cu masina in "nas".
    -la mersul cu spatele este mult mai simplu deoarece poate merge doar cu ambreiajul patind fara sa accelereze , la benzina trebuie foarte putin atinsa.
    In mare , este mai usor de invatat un elev pe un motor diesel dar cand trece la benzina ......la inceput ii este foarte greu.
    Am patit cu "n" elevi asemenea aventura venind cu un diesel la ore iar aproape de final le pastaram surpriza: BENZINA.

Lasă un comentariu:

• tzunny
    a răspuns
    Pai tocmai de-asta e mai bine sa faci scoala pe benzinare, fiindca te obisnuiesti cu "greul". Dieselul te ajuta mult la plecarea de pe loc datorita cuplului mare la turatii joase. Scopul masinii de scoala este sa inveti, nu sa te ajute sa nu te faci de ras. Stiu "n" cazuri de oameni care au facut scoala pe motorinare si au avut probleme la inceput cu plecarea de pe loc la benzinare.. Viceversa nu este valabila.

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Postat în original de adrian17071979 Vezi post
    Apoi in 2009 am reusit sa trec cu brio examenul pentru instructor auto si de atunci am exersat si invatat multi elevi pe urmatoarele autoturisme: Cielo si Wv Bora 1,9tdi si aici sunt multe de discutat deoarece este diferenta intre motorina si benzina mai ales sa inveti pe cineva sa conduca.
    Asa este, chiar e diferenta mare intre benzinar si diesel cand esti incepator, eu daca as mai face scoala de soferi acuma as face-o pe diesel din simplul motiv ca exista sanse mai mici sa opresti motorul la plecarile de pe loc.

Lasă un comentariu:

• c6t9
    a răspuns
    Postat în original de tzunny Vezi post
    Eu am facut scoala pe Dacia 1310, veche, ruginita, scartaia tot in ea, sub pres se vedea asfaltul.
    Cea mai tare. Țin minte că prima dată la volan, 40km/h mi se păreau aproape Warp 6.

Lasă un comentariu:

• tzunny
    a răspuns
    Postat în original de Dann.MRA Vezi post
    Scoala am facut-o pe un Vw Golf 4 diesel,iar prima masina care am condus-o a fost un Peugeot 405 urmat de un Peugeot 206 si acum conduc un Bmw 318 is
    Eu am facut scoala pe Dacia 1310, veche, ruginita, scartaia tot in ea, sub pres se vedea asfaltul..
    Apoi am trecut la masina lui taica-miu Peugeot 405 care mi se pare din alta galaxie, cu servodirectie si 75cp.

Lasă un comentariu:

• Greku`KTL
    a răspuns
    VW Passat 2004 1,9 tdi

Lasă un comentariu:

• Teo Andreea
    a răspuns
    Eu , am facut scoala pe un ford focus...

Lasă un comentariu:

• Adina
    a răspuns
    Ford Sierra ,diesel.

Lasă un comentariu:

• yneedlove
    a răspuns
    bv colegu... pm me cu un id de mess.... sa vb si noi daca e despre bmw-uri ...am si eu un 318i

Lasă un comentariu:

• Dann.MRA
    a răspuns
    Scoala am facut-o pe un Vw Golf 4 diesel,iar prima masina care am condus-o a fost un Peugeot 405 urmat de un Peugeot 206 si acum conduc un Bmw 318 is

Lasă un comentariu:

• yneedlove
    a răspuns
    Postat în original de Marius The Boss Vezi post
    Eu am facut scoala pe un Peugeot 308 benzinar,scoala il cumparase doar de 2 saptamani.

Norocosule

Lasă un comentariu:

Procesare...
X