Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pe ce masina ati facut scoala de soferi ?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #16
    Pe un Citroen C1 .. in 2009 .. foarte usor de condus masina insa e inghesuita rau.. mai mult loc ai intr-un matiz
    PIETON CU PERMIS.

    BMW E34 -2.5tds M51D25OL- w/ 17' M5 wheels (SOLD)

    Comentariu


    • #17
      Prima masina pe care am condus-o a fost oltcitul, iar scoala de soferi pe o dacie din 1997, dar pot spune ca era impecabila.
      sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

      Comentariu


      • #18
        scoala de soferi am facut-o pe o Dacie 1410 L, facuta sa consume cat mai putin si mergea maxim 100 . prima masina a fost o dacie 1310 din 1993. Eu zic ca, cine nu a condus Dacie nu e sofer

        Comentariu


        • #19
          Scoala de soferi am facut-o pe o coaja de Dacia 1300 (nici nu vreau sa imi amintesc ) si un Roman (Saviem)cu remorca
          Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

          sigpic

          Comentariu


          • #20
            Dacia Solenza. Era tzipla - 3000 de km rulati
            Miturile in care credem au tendinta de a deveni realitate

            Comentariu


            • #21
              in 2004 am facut scoala de soferi pe o Dacia 1410 Break pe GPL
              C4 Coupe 1.6HDI - 92 cp - Just looking good

              Comentariu


              • #22
                In 1995 pe Dacia 1310.
                sigpic .

                Comentariu


                • #23
                  Am facut scoala pe o Dacie 1310 pentru ca am considerat ca e cea mai potrivita pentru a invata soferie, pe urma poti trece la audi bmw peugeot etc.
                  In progress 1st 206+

                  Comentariu


                  • #24
                    Eu am făcut scoala pe logan 1.4 75 cai model simplu fără servo ,masina ideală de incepător iar categoriile C+E pe un Mercedes Atego 1328 si remorca nu stiu ce model :-?.

                    Comentariu


                    • #25
                      prima oara nu am facut scoala caci nu era nevoie dar mi-am luat un Chevy Malibu 2005 V6 3500
                      iar acum in romania am facut pe un Logan 1.5 DCI

                      Comentariu


                      • #26
                        Dane...logan fara servo...parca te si vad cum trageai de volanul ala cand stateai pe loc.
                        Eu am condus un logan van diesel fara servo si nu-mi venea sa cred cat de greu mergea directia...ziceai ca conduci un camion saviem(cred ca si la ala mergea mai usor volanul), un singur avantaj era ca numai aveai nevoie de sala...conduci masina aia 1 ora/zi si ai muschi la locul lor acolo.

                        Comentariu


                        • #27
                          Dacia Solenza....iar examenu l-am dat pe o Dacia 1310 pentru ca nu mi-a venit de 2 ori instructorul la examen...
                          My E30 318i M10
                          sigpic
                          C.S. BlackSamurai

                          Comentariu


                          • #28
                            Eu pe Renault Symbol cu motor de 1.4...mi se parea tare greu volanul in viraje, de atunci nu m-am mai atins de modelul asta de masina sa-mi schimb parerea

                            Comentariu


                            • #29
                              Solenza 1.4MPI primele 4 sedinte iar apoi Logan 1.5 DCI geamuri fumurii si stopuri clare aaa si numere cu caracter germanic cum zicea un politist, pentru ca la o sedinta n-ea oprit politia si ne-a luat nr de pe spate
                              Pasionat de fiarele vechi care merg mai spectaculos decat plasticele de ultima generatie

                              Comentariu


                              • #30
                                Hai sa raspund si eu.
                                In 1998 cand eram in liceu am facut si scoala de soferi ( am fost in sectia electromecanica auto) , asadar , am facut pe Dacia 1310 pentru categoria B si pentru categoria C , surpriza...... Buceag pe benzina ( unii care au uitat de acest autocamion).
                                Apoi in 2009 am reusit sa trec cu brio examenul pentru instructor auto si de atunci am exersat si invatat multi elevi pe urmatoarele autoturisme: Cielo si Wv Bora 1,9tdi si aici sunt multe de discutat deoarece este diferenta intre motorina si benzina mai ales sa inveti pe cineva sa conduca.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X