Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cat consuma masina voastra...?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • #46
    Dc sa MINT? ca sa va simtzitzi voi bine? NU este cazul.... asta este consumul...cine are bani.... hai la o plimbare sa facem un test.si punem si un pariu pe 1000 de lei ca sa fie treaba treaba... merge? mai sus de 6.7 nu ia decat daca stau la rand la fericire... deci tot acolo ajung....6.2-6.5.....maxim maximorum 6.7
    Raman fara cuvinte....cand vad ca TOATA lumea minte...
    Cel mai destept ....cedeaza primul....are altceva mai bun de facut...

    Comentariu


    • #47
      Mie inainte de evacuare, imi consuma cat scria la carte, @120/5 lua cam 7-7,2, in oras la mers de om normal 8,5-9, la mers animalic 9-10.
      Dupa evacuare, am 8 in oras la mers animalic, 7 in medie si 6-6,5 la 120/5, cu alte cuvinte, o evacuare si o benzina buna fac mult din consumul masinii.
      sigpic

      Comentariu


      • #48
        @Deluxe
        Depinde si de evacuare acuma, nu ai specificat pe cati mm era fosta evacuare si cat e cea noua, apoi nu ai specificat daca ai scos catalizatorul sau ai pus in locul lui unul sport, asa ca sa ne facem o idee.

        Comentariu


        • #49
          cine vroia informatia asta avea topic dedicat, traseul original era 35 respetiv 40 in anumite locuri, acum e pe 50, direct flow din piston afara 4-2-1.
          sigpic

          Comentariu


          • #50
            7-8 oras condus normal
            10 in regim liniar(liniute- aka redline shifting)
            5-6 exterior condus batraneste

            Comentariu


            • #51
              Postat în original de DeLuXe Vezi post
              Mie inainte de evacuare, imi consuma cat scria la carte, @120/5 lua cam 7-7,2, in oras la mers de om normal 8,5-9, la mers animalic 9-10.
              Dupa evacuare, am 8 in oras la mers animalic, 7 in medie si 6-6,5 la 120/5, cu alte cuvinte, o evacuare si o benzina buna fac mult din consumul masinii.
              Cu prima ocazie iti bag la peco un 2 litri de benzina si vreau sa vad si eu 8% consum(motor 1.6) in oras la stil de condus "animalic"(banuiesc ca schimbi in limitare).

              Comentariu


              • #52
                Ii consuma 8% benzina si de restu ulei )
                In progress 1st 206+

                Comentariu


                • #53
                  ANDREY, Era o gluma?
                  sigpic

                  Comentariu


                  • #54
                    La cum tinem noi la masinute nu trebuie sa pape ulei si in caz ca o sa inceapa tocmai bine o sa incepem modificarile calumea la motor . Alex le are deci nu trebuie sa i manance uleiul

                    Loganul meu 1.6 16v papa in oras la mers linistit 8.5 - 9% iar in forja si asta inseamna limitare 6500 cam 11-12% ( 12% daca este trafic intens gen Statiunea Mamaia vara )
                    In afara la mers linistit 90 km/h ( asta la test ca daca merg numai cu viteza asta o iau razna ) imi ia cam 5.4 -5.6%
                    Mers in forja ( nu neaparat viteza ci schimbare limitare 6500 ) imi ia 7.4 - 7.6 %

                    Ca sa fiu mai explicit. Pana la tara sunt 67 km, pana acolo mers numai cu 90 km/h mi-a consumat doar 3.6 litri dus ( am turbat dar vroiam si eu sa vad cat consuma Zambilica mea ). Mers in stil race ( sa nu ma mai repet cu forja asta ) imi ia cam 5 litri la fel dus

                    Eu unu zic ca, consumul ar fi ok. Daca ii mai fac si traseul poate o sa am si mai mic consumul dar pana atunci sa fiu eu sanatos si voi pe langa mine
                    https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

                    Comentariu


                    • #55
                      Postat în original de DeLuXe Vezi post
                      ANDREY, Era o gluma?
                      Tare monotoni mai sunteti, nu aveti simtul umorului deloc ... Aici nu poti spune o gluma ca te iei la cearta in postul urmatorul, fii omule mai relaxat
                      In progress 1st 206+

                      Comentariu


                      • #56
                        Cum e mai "COLEGU" cum ca masina mea consuma exagerat de putin si bat eu campii???
                        Pai daca la loganu lu colegu de 1.6 16V consuma cat un scuter in orash.... la 1.6 8V cat vrei vere sa consume 15L ???
                        Raman fara cuvinte....cand vad ca TOATA lumea minte...
                        Cel mai destept ....cedeaza primul....are altceva mai bun de facut...

                        Comentariu


                        • #57
                          N-ai inteles bre, daca au diesel, trebuie sa scuze cumva lipsa potentei cu consumul, daca afisam consumuri dinastea aici se ataca, ca le disturbam aria consumului in care sunt regi.
                          sigpic

                          Comentariu


                          • #58
                            Si ca sa fie treaba treaba domne afisez si eu consumul la Fiat 1.2L 8 valve :
                            Oras:6-7 litri/100 km.
                            La 90 km/h : 4-5 litri/100 km.
                            La 120km/h: 5-6 litri/100 km.
                            Na , acum sunt in brigada celor cu MAS-uri economice care consuma cu "pipeta".

                            Comentariu


                            • #59
                              Asa mica diferenta de intern/extern?
                              sigpic

                              Comentariu


                              • #60
                                Am pus datele in practica si sa nu fiu asa rau sa zic un 3,8 litri/100 km la viteza de 80 km/h.

                                Comentariu

                                Procesare...
                                X