Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Seat Leon 1P / 1.4 TSI / Candy White

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Syncro
    a răspuns
    Salut,

In oras am consum 9,5-11, depinde cat de mult apas pedala. Linistit nu prea merg in oras, deci n-as putea da un consum minim in oras.
    Afara am scos cel mai mic consum pe Brasov - Bucuresti - 5,3.

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Ce consum ai cu masina in oras si extraurban la mers linistit, practic cat ai scos cel mai putin?

Lasă un comentariu:

• Syncro
    a răspuns
    Salutare PWR,

Nimic nou de ordin tehnic sau estetic, am avut o perioada agitata din punct de vedere financiar = concediu.

Cateva poze:

In Croatia, la Dubrovnik:

In Muntenegru: zona Sveti Stefan

Adrian, multumesc mult pt aprecieri.

Lasă un comentariu:

• adrian17071979
    a răspuns
    Sa o stapanesti sanatos.
    O masina foarte frumoasa , cu un motor destul de puternic , cu arhitectura foarte agresiva si in acelasi timp destul de eleganta ( culoarea alb pe masina denota eleganta).
    Km fara incidente si multe clipe de bucurie in decursul timpului.

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Ceva noutati pe la masina?

Lasă un comentariu:

• Syncro
    a răspuns
    Multumesc pt aprecieri, Giorgiana, asemenea si tie, daca este cazul.

PWR, oglinzile pe Cupra sunt negre. Pe Fr sunt gri. Argintii sunt doar aftermarket, din cate stiu eu.

Eu le-as pastra asa, albe, totusi.

Am facut un an impreuna!

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Arata mult mai bine cu bara de Cupra...pare mult mai sportiva, poate ii pui si oglinzile exterioare tot de pe cupra,argintii.

Lasă un comentariu:

• Giorgiana
    a răspuns
    Frumoasa masina.Sa o conduci sanatos.

Lasă un comentariu:

• Syncro
    a răspuns
    Multumesc, Catalin.

Nu am de gand s-o tin 300.000, e ok.

Asa imi place mie traficul in Bucuresti:
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0586.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	97,6 KB 
ID:	38577

La refill:
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_0516[1].jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	177,1 KB 
ID:	38576

Lasă un comentariu:

• S.catalin
    a răspuns
    Imi place foarte mult masinuta ta... dintr-un motoras de 1.4 scoti 160-220cp... sincer ma gandesc si la fiabilitate, par a fi foarte "stoarse" de putere...(poate nu vor tine 600.000km dar macar 300.000km si in forja

Lasă un comentariu:

• Syncro
    a răspuns
    Pai vezi TSI-ul de 1.4 de pe Scirocco, are si turbina si compresor si dezvolta stock 160hp. Si revo arata aici o crestere de aproape 60hp. 220hp dintr-un motor de 1.4 e nebunie

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Ce-mi plac motoarele de genu asta mici si indopate(cred ca astea vor fi viitorul), practic platesti taxe mici/an impozit si beneficiezi si de CP foarte multi...ca sa numai zic si de consum mic fiind o cilindree mica, poluare redusa.
    Dintr-un 1.4 sa scoti 163CP e ceva...si pe masina ta banuiesc ca o sa scoti un 0-100km/h cam in 8 secunde, daca ii mai schimbi si evacuare si admisia...mai scoti ceva....un 170CP, chiar are potential mare de tuning motorul.

Lasă un comentariu:

• Syncro
    a răspuns
    Merci, PWR, insa nu fac stage 2 momentan. Vreau sa schimb si admisia si evacuarea pana la stage 2.

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Uite un exemplu de resoftare facut la Dimsport pe motorizarea ta (163CP) unde ai si reducere daca specifici ca esti membru de pe forumul nostru.

Chiptuning Seat Leon 1P 1.4 TSI 125CP Stage 2

Lasă un comentariu:

• Syncro
    a răspuns
    Salutare si multumesc mult pentru aprecieri.

@Little: O sa vina si jantele curand, despre oglinzi nu stiu ce sa zic, parca imi plac mai mult asa cum sunt acum. Plafonul n-o sa-l fac negru, incarca foarte mult aspectul masinii si asa cum zice si dan, se termina prost in spate.

@dan.gutu: Despre jante... as vrea sa gasesc pe cineva care sa le ia pe-astea ale mele de 16" la schimb, cu tot cu cauciucuri si sa mai dau diferenta, unde este cazul. Asa mi-ar fi cel mai usor.

@pwr: masina a fost in jur de 22.000€. Nu i-am facut inca resoftare, am asteptat sa iasa din garantie. A iesit dar venise deja iarna si am zis ca aman pana in primavara. Dupa ce termin cu exteriorul, dau fuga la revo. Acum are 125hp, scot suta cam in 9s. Am aici un video.

Lasă un comentariu:

Procesare...
X