Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 15 din 55
Like Tree2Likes

Seat Ibiza Custom tuning

Aceasta este o discutie despre Seat Ibiza Custom tuning in cadrul Seat forum, parte din categoria Masina mea; Buna. In toamna mi-am scos masina pe strada dupa primele modificari aduse: bara fata, spate, praguri, capota custom, evazari aripi ...

Special Member Array
    Data înscrierii
    28.03.2011
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    31
    Postări
    35

Implicit Seat Ibiza Custom tuning

Buna. In toamna mi-am scos masina pe strada dupa primele modificari aduse: bara fata, spate, praguri, capota custom, evazari aripi spate si fata, culoarea masini e gri mat, am ales roti pe 215/40/16.
    Proiectul nu e gata, momentan mai adun pareri si mai spre sfarsitul anului probabil o s-o bag inapoi in garaj. Am uploadat poze, astept sa-mi ziceti ce parere aveti. O zi faina pana atunci!

Seat Ibiza Custom tuning-p1120496.jpg Seat Ibiza Custom tuning-p1120642.jpg Seat Ibiza Custom tuning-p1120653.jpg Seat Ibiza Custom tuning-p1120656.jpg

Member Array
    Data înscrierii
    07.03.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    31
    Postări
    155

Implicit

Faina masinutza Carmen,bine ai venit printre noi,asfalt uscat si sa ai grija de ea !

Special Member Array
    Data înscrierii
    28.03.2011
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    31
    Postări
    35

Implicit

Merci mult Adina. Iarna a fost usor ca am condus incet, sper sa nu ma bucur prea mult de vreme de acum inainte (la gropile ce se fac dupa iarna ma refer )

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.304

Implicit

Bine ai venit carmen!
    Frumoasa masina, imi plac modificarile.
    Mai da niste detalii despre masinuta...motorizare,CP,Km.

Junior Member Array
    Data înscrierii
    12.01.2011
    Locație
    Constanta
    Vârstă
    34
    Postări
    93

Implicit

Super reusita masinuta... daca ar fi si modificari sub capota - as spune felicitari pentru o lucrare frumoasa si de bun gust...

Member Array
    Data înscrierii
    12.01.2011
    Locație
    Fetesti
    Vârstă
    27
    Postări
    101

Implicit

Draguta masina, s-o conduci sanatoasa.:-)

Special Member Array
    Data înscrierii
    28.03.2011
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    31
    Postări
    35

Implicit

Sub capota n-am nimic: 1.4, benzina, 85 CP. As vrea sa fac masina pe etape: intai exteriorul impecapil,apoi sa trec la interior, poate si un sistem audio. Un power box la Seat,de exemplu, iti da 10 CP in plus si e la vreo 300 euro cu tot cu montat (pe cand la un Yaris e 100 euro si-ti da vreo 25 CP). Nu se renteaza, decat daca-mi schimb tot motorul si momentan asta e peste bugetul meu.
    @ PWR: Masina am luat-o de noua la sfarsit de 2008 si are putin peste 20.000 km

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.304

Implicit

Carmen sa stii ca decat nimic...sunt buni si 7CP in plus...ce sa-ti fac daca ti-ai ales motor aspirat...daca aveai motor cu turbina(diesel/benzina) se castiga 20CP lejer.
    Uite aici la dimsport Seat Ibiza 1.4 Stage 1 200euro si pentru ca esti membru aici pe forum o sa ai o reducere fata de pretul ala afisat acolo.

Senior Member Array
    Data înscrierii
    16.02.2011
    Locație
    Tg-Jiu-Craiova
    Postări
    455

Implicit

Bine ai venit.Frumoasa masina,e de apreciat ca mai sunt si fere care au aceeas pasine ca noi.Felicitari pentru tot ce ai facut la masina pana acum si succes pe viitor.

Peugeot Driver Array
    Data înscrierii
    13.03.2011
    Locație
    Ploiesti via Baicoi
    Vârstă
    30
    Postări
    476

Implicit

Felicitari pentru masina este foarte frumoasa incepand de la culoare si terminand cu janteled La exterior nu stiu ce ai mai putea face ca sa nu strici aspectu ... probabil un eleron, o toba sport cu silencer, depinde de preferinta si o folie pe geamuri ( asta o cere singura ).
    La interior ar fii bine sa incepi cu un sistem, insa nu stiu ce preferi de aceea nu-ti sugerez nimic ...
    In progress 1st 206+

Special Member Array
    Data înscrierii
    28.03.2011
    Locație
    Cluj-Napoca
    Vârstă
    31
    Postări
    35

Implicit

M-am gandit la o evacuare in forma de triunghi in mijloc, pe spate si evazarile la aripi sa le corectez. Eleron, da, ai dreptate . Ar mai trebui suspensii pe aer s-o mai cobor putin la nevoie. Pentru sistem Pioneer sau M.N.C. am vazut ca prefera toata lumea, inca nu m-am interesat destul si asta o las pt la anul.

Peugeot Driver Array
    Data înscrierii
    13.03.2011
    Locație
    Ploiesti via Baicoi
    Vârstă
    30
    Postări
    476

Implicit

Cred ca mult mai atractiva ar fii o toba cu cap rotund, am avut ocazia sa vad pe modele de Ibiza printre avantaje ar fii ca dau bine pe masina se potriveste pe spoilerul spate ( cum ai tu ) si cu silencerul te poti adapta starii tale de spirit - vrei huruiala il dai jos - la drum lung vrei sa mergi decent il pui imediat la loc !
    Eleron te-as sfatui sa iei modelul acela tip prelungire luneta, cred ca da mai bine decat unul suprainaltat iar despre muzica ce sa zic ... Pioneer power sunt indragostit de sunetul Pio :d

In progress 1st 206+

Detailing Auto Array
    Data înscrierii
    13.01.2011
    Locație
    Constanta
    Vârstă
    35
    Postări
    690

Implicit

Super tare e masina ta Carmen, imi place tare mult . Sa o stapanesti sanatoasa si mult succes in modificarile pe care ti le-ai propus! O seara placuta

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.304

Implicit

Citat Postat în original de carmen_jeu Vezi post
    Pentru sistem Pioneer sau M.N.C. am vazut ca prefera toata lumea, inca nu m-am interesat destul si asta o las pt la anul.
    Eu am Pionner si iti recomand, isi merita banuti.

Member Array
    Data înscrierii
    29.01.2011
    Locație
    Torino
    Postări
    136

Implicit

CIao..draguta micuta...arata superb...plc culoarea ft mult...parerea mea este sa mergi pe Pionner...aceasi problema o am si eu cu aspiratul...:| totusi ptr 10 cai..nu as da 300 euro...ai grija de ea

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •