Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 16 la 21 din 21

Megane 1.5 dci ''RS''

Aceasta este o discutie despre Megane 1.5 dci ''RS'' in cadrul Renault forum, parte din categoria Masina mea; Hai sa-ti zic ceva . Daca nu cunosti pe cineva acolo, si te duci doar ca ai auzit ca ies ...

Special Member Array
    Data înscrierii
    11.01.2011
    Locație
    Constanta
    Vârstă
    9
    Postări
    782

Implicit

Hai sa-ti zic ceva . Daca nu cunosti pe cineva acolo, si te duci doar ca ai auzit ca ies bine vopsite in praf , sa sti ca nu-i chiar asa. Daca nu te duci cu jantele finisate de tine , si ei iti vor sabla eventualele lovituri si alte imperfectiuni , dupa vopsire vor iesi naspa, si asta datorita sablari. Vor avea aspectul ala de ciupit , dar totul conteaza si cum lucreaza meseriasul. Daca omu isi da silinta si le da un strat mai grosut de vopsea , si apoi lacul asa cum trebuie .... vor iesi super. Deaia zic , ca cel mai sigur e sa le finisezi tu , sa de lai o fata comerciala fara ciupituri sau alte urme de zgaraieturi , si pe urma sa le dai la vopsit. Ca idee , in Navodari la societatea Legmas , costa 70ron/janta , dar , am auzit numai lucruri "bune" de rezultatul final .
    Ultima modificare făcută de SAILOR MAN; 23.02.2011 la 19:21.

Senior Member Array
    Data înscrierii
    16.02.2011
    Locație
    Tg-Jiu-Craiova
    Postări
    455

Implicit

Frumoasa masina, sa ai parte de ea si spor la modificari.

Registered Array
    Data înscrierii
    16.03.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    33
    Postări
    27

Implicit

Citat Postat în original de iulianr26 Vezi post
    Salut la toata lumea , imi postez si eu masina pe acest forum.RYN-UL cand l-am luat era stok!!! Si pe deasupra avea si o musca moarta in far si scotea fum in draci, dupa ce am rezolvat problema cu EGR am inceput lucrul KIT RS ORIG plastic fata spate faruri orig xenon care ulterior au fost si ele modif cu lupa de bixenon, soft TCM admise directa nu apare in poze, proiectoare xenon, colantata alb mat si capota colantata carbon interdesign. Frane sport ebc discuri placute striate fata spate, inetrior alb rosu smd schimbat (inainte era portocaliu obosit) , evacuare sport. Boxe schimbate +subwofer hifonics si statie. Manometre digitale etc......

dd Revin cu mai multe poze!!
    Frumoasa frantuza bre'!!! baga mare acolo!!! Bafta!!!

Registered Array
    Data înscrierii
    09.09.2011
    Locație
    Timisoara
    Vârstă
    42
    Postări
    24

Implicit

Parca cunosc de undeva masina asta

Member Array
    Data înscrierii
    08.03.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    32
    Postări
    155

Implicit

Ai investit ceva in ea ,sa ai spor in continuare si fara insecte decedate prin xenoane

Registered Array
    Data înscrierii
    22.04.2012
    Locație
    bucuresti
    Vârstă
    37
    Postări
    22

Implicit

Stiu masina de foarte mult timp si apreciez si in acelasi timp admir toata truda si eforturile care au fost facute pentru a arata asa...niste arcuri ar schimba-o total din punct devedere estetic dar si un mare + ptr manevrabilitate...
    ...in rest numai bine si mult spor la treaba in continuare cu tot ceea ce ti-ai mai propus sa faci !
    ClIo Bicorp 1.216v

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte similare

1. Renault Mégane Coupé Monaco GP
    De PWR în forumul Noutati Auto / Concepts
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 19.02.2011, 09:50

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente