Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Renault Megane 1 Classic LOWrider

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• CatalinB
    a răspuns
    Tuning

Postat īn original de Reme Vezi post
    Salutari la toti baietii! Va prezint si eu masina mea, un simplu Renault Megane 1 Classic din feb. 2002.

Date Tehnice:

TiP: K4M - 1.6 16V
    Putere: 107CP
    Cuplu: 148Nm

Nivel de Echipare: EXPRESSION

Aer conditionat
    Proiectoare de ceata
    Oglinzi electrice si incalzite
    Reglaj lombar la scaunul soferului
    Reglaj pe inaltime la scaunul soferului
    Calculator de bord
    Pachet crom

Poze:

[ATTACH=CONFIG]2500[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]2499[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]2498[/ATTACH]

Masina a suferit o serie de modificari:

Prima modificare a fost montarea unei folii pe geamurile laterale si luneta, apoi a urmat montarea unui HU de la Sony Xplod GT420 si a doua seturi de boxe tot de la Sony Xplod pentru fata si pentru spate. Pentru spate am optat la cele ovale 6x9 (4cai), iar in fata am montat unele la diametrul celor originale dar pe mai multe cai (3 cai). Twiterele au fost inlocuite cu unele Carbasse. A urmat restul sistemului audio subwoofer si amplificatorul, aici am ales MTX atat subwooferul cat si statia. Intre timp subwooferul s-a ars, am cumparat unul inPhase.

Imi poti lasa si mie link-uri de unde ti-ai achizitionat toate Tuning-urile? te rog..vreau sa imi fac si eu asa..mi se pare super Genial

Lasă un comentariu:

• mariacrai
    a răspuns
    Interesante modificarile, bravo.

Lasă un comentariu:

• CatalinB
    a răspuns
    Frate, de unde ai luat capota aia? imi poti lasa si mie un link ceva?

Lasă un comentariu:

• red.bogdan
    a răspuns
    poi o parte ...vroiam sa imi pun un sistem care sa se auda cat de cat...pana acum am reusit sa achizitionez doar hu un alpine 9812 un amplt autotek ss75.4 impreuna cu suboofeer autotek....acum daca ma poti ajuta cu difuzoarele...vreau sa le amplific..ce imi recomanzi...stii cumva daca cele p 2 ohmi sunt mai bune decat cele pe 4?stii cum sa fac sa pun de 16 in locu celor stock de 13?

Lasă un comentariu:

• Reme
    a răspuns
    ce problema sau probleme ai? a trecut ceva timp de cand nu am mai intrat banuiesc ca le-ai rezolvat!

Lasă un comentariu:

• red.bogdan
    a răspuns
    poi cu sistemul audio

Lasă un comentariu:

• Reme
    a răspuns
    salut! nimic important! un mic reglaj ca lambda sa imi stea fix la 1 si in ture si la relanti cu ce te pot ajuta bogdan?

Lasă un comentariu:

• red.bogdan
    a răspuns
    Ma poti ajuta si pe mine cu ceva?

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    I-ai mai facut ceva la masina?

Lasă un comentariu:

• Reme
    a răspuns
    Da mai clio 2 sport cu mici ajustari, unele f fine am om care face ajustarile dar softul imi trebuie.

Lasă un comentariu:

• EMaiL
    a răspuns
    Clio 2 Soprt

Lasă un comentariu:

• Reme
    a răspuns
    Va multumesc baieti! Astept acum spre vara sa ii pun pragurile care vor fi foarte finute, ceva de genu mtech 2 de la E30 sau poate clio 2 sport, am auzit ca ar merge la dimensiune. Voi ce ziceti? Stie careva ceva, daca da sa imi spuna si mie

Lasă un comentariu:

• aurik_ionutz
    a răspuns
    Frumoasa masinutza, faci o treaba excelenta cu ea, spor la tuning in continuare.

Lasă un comentariu:

• ionut
    a răspuns
    Bvo..frumoss..ar merge niste tobe pe spate...bft e sooper......am si io la fel dar al meu e 1.9dti .......

Lasă un comentariu:

• Reme
    a răspuns
    Postat īn original de xps Vezi post
    Gasisem un set cu toate 4 9j de aceea intrebam dk merg pe fata. chestia cu et-ul ma baga rau de tot in ceata, et-ul 30 de exeplu pe un 9j o sa imi atinga? tuu ce et-uri ai pe ale tale?
    Pai la mine sincer nu mai stiu ET-ul, dar stiu ca la cele de 9J il am mai mare (adica roata e mai apropiata de amortizor) si in fata parca ET34, ET30 pe nu va atinge , dar cel mai bine faci proba pe masina, cu masina ridicata pe cric, eu asa am facut...

Poze noi cu masina. Multumesc Daffy Photography!!!

Alte poze:

Lasă un comentariu:

Procesare...
X