Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Bmw M3 Frozen Black Edition

Adună
Acest topic este īnchis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• adrian17071979
    a răspuns
    Atat Geo ....
    Gata Craiova , hai sa fim cuminti .
    Vorba lui Geo , este prea mult si in afara subiectului.
    Respect pentru fiecare marca si model , fiecare are si plusuri si minusuri si fiecare este facuta pentru a fii utila in felul ei.

Lasă un comentariu:

• Geo
    a răspuns
    Onal, incheiem aici, ca e deja offtopic si se ajung iar la rautati..ramaneti strict la subiect..nu e comparatie intre bmw si logan sau orice altceva...Va multumesc.

Lasă un comentariu:

• rZvBooM
    a răspuns
    Postat īn original de onal Vezi post
    cand am spus de bmw 2000e de la bulgari m-am referit k e plina lumea de bmw ..eu`s genu care as vrea o masina care sa atraga priviri si sa nu aiba toata lumea..sa fie unica daca se poate(eu am logan nimik de zis k e plin si de logan dar asta imi permit acum) (am 18 ani inca la liceu)
    Buna argumentarea, vrei o masina care sa atraga priviri si sa nu aiba toata lumea, dar tu ai logan. Hai sa facem o paralela intre orice BMW si un Logan,la ce capitol vrei tu, dotari, fiabilitate, pret, costuri de intretinere, etc etc, vrei? Sau facem paralela intre ursu meu din `86 si Loganul tau din 2006 sa vedem care are mai multe optiuni si care atrage mai rau privirile.

Lasă un comentariu:

• LiTTLE
    a răspuns
    Bmw masina buna...arata bine...gusturile nu se discuta...e plina Romania de bmw..dar sa te duci la albanezi...80% din masini sunt Mercedes benz din 19'Toamna..anii '80..si nu mai spune nimeni nimic...era mai bine cand erau pline soselele de 1300 1310 si din ani in pasti cate o Nova? fiecare face ce vrea cu banii lui...sa ila vad eu pe ala care poate alege intre o dacie logan din 2004 sau un bmw seria 3 din '97 ce alege...chiar sunt curios...loganu? da ..cu siguranta...poate bunicamiu(80 ani) masina mai noua bla bla bla...dacia tot dacie ramane(macar inainte era tabla nu plastic)..cu tot respectul celor care au Dacie...(si eu am avut) ..o seara buna

Lasă un comentariu:

• onal
    a răspuns
    cand am spus de bmw 2000e de la bulgari m-am referit k e plina lumea de bmw ..eu`s genu care as vrea o masina care sa atraga priviri si sa nu aiba toata lumea..sa fie unica daca se poate(eu am logan nimik de zis k e plin si de logan dar asta imi permit acum) (am 18 ani inca la liceu)

Lasă un comentariu:

• rZvBooM
    a răspuns
    Sincer nici mie nu-mi place, dar nu inteleg...de ce atata "ura" ? De ce ajungeti sa va certati pe niste chestii banale pana la urma...si am mai citit un post putin mai sus ca toti care au 2000 de euro se duc in BG sa-si cumpere"pisicute", te faci cumva de ras daca iti cumperi o pisica sau mai stiu eu ce model de BMW(sau orice alt brand) cu nr de BG? Si cine se face de ras, noi astia de avem cazane de 2000 de euro si le putem intretine, iar daca ne pica ceva, le "carpim" repede, sau voi aia care aveti masini de peste 20`000 de euro si cand cad stati si va uitati la ele? Sper ca nu am suparat pe nimeni cu postul acesta.

Lasă un comentariu:

• the red passion
    a răspuns
    Eu unul daca as dispune de fonduri serioase,as fi fost de mult unul dintre prea fericiti posesori al unuia dintre cele 20 de exemplare...cred ca va dati seama ca sunt deja vandute,la fel precum ca o asemenea minunata bijuterie inginereasca, nu o cumpara ori si cine.Acele exemplare sunt construite si se adreseaza doar anumitor persoane,asa numiti colectionari,pentru care conteaza in primul rand placerea de a conduce si in al doi-lea rand,de a fi posesorul unei masini de exceptie,exemplar ce face parte dintr-o serie ultra-limitata...
    PS:Imaginati-va cum va arata acea masina pe strazile din New York sau Los Angeles

Lasă un comentariu:

• adrian17071979
    a răspuns
    Postat īn original de onal Vezi post
    daca as dispune de 79,650 dolari clar as alege altceva si asta nu pentru k nu imi place BMW..dar acum cine are 2000e da o fuga la bulgari si isi `trage` PISICUTA .....si oricum de bmw seria3 e plin pestetot si nu multi vad diferenta inte serie si M cand vad...probabil doar cei pasionati ...
    Uite hai sa iti spun un lucru mare care l-am facut si sunt mandru de el.
    M-am dus la banca ( primul lucru din viata mea) am facut un imprumut de 2000 euro pe 4 ani si am stat si m-am gandit.
    Oare ce masina sa imi cumpar eu in banii astia?
    Am avut de la Dacia Papuc la Renault , Ford , Daewoo , am condus si Opel etc multe altele .
    Si totusi cu 2000 euro ce sa imi cumpar?
    Am optat totusi pe un Bmw , de ce?
    Uite sa dau si raspunsul: inainte am avut un seria 3 , din 93 si l-am dat pe un Renault Megane motorina de 1,9 atmosferic , sincer tinea cu casa la consum dar doar atat.
    Am plecat frumos la drum si am luat din Germania e39 care il am si acum si il voi avea si 4 ani de aici inainte , apoi urc iar la volan si plec in cautarea unui e60 , de ce?
    Simplu: Fiabilitate , confort , siguranta dar toate se platesc la pompa .
    Va multumesc si sper ca nu deranjez cu aceasta poveste .

Lasă un comentariu:

• DJ35DDK
    a răspuns
    Arata chiar bine masina.

Lasă un comentariu:

• Alex
    a răspuns
    @onal: O masina de genul asta e pentru pasionati, nu pentru cei care nu pot face diferenta dintre un seria 3 si un m3. Si mai ales, nu pentru cei care isi cumpara o masina doar ca sa il laude altii. Ce legatura are pisica de bulgaria cu un M veritabil, nu stiu.
    @Geo: am inteles, gusturile difera oricum, dar jantele sunt pe 19, nu's foarte mari. Cat despre japoneze, buna alegere, probabil un GT-R in banii aia

Lasă un comentariu:

• Geo
    a răspuns
    Nu ma atrage..ce conteaza ce strazi avem noi, e doar pentru america, sa comparam cu ce au ie acolo..aia cu bulgarii e alta discutie, nu compara toate obositele cu 'engineering at its best", ca totusi are pedigree masina, nu vezi multe M3 reale la noi...da mi se pare kitch..jante mari, culoarea care vine oricarui om in minte cand vrea sa fie diferit cica ...da in banal la exterior..inchei aici, ca nu sunt nici pro nici contra, pentru ca nu e pentru europa, nu e pentru romania, nu e nici macar pentru mine accesibila si chiar daca era, merg oricand pe japoneze

Lasă un comentariu:

• onal
    a răspuns
    daca as dispune de 79,650 dolari clar as alege altceva si asta nu pentru k nu imi place BMW..dar acum cine are 2000e da o fuga la bulgari si isi `trage` PISICUTA .....si oricum de bmw seria3 e plin pestetot si nu multi vad diferenta inte serie si M cand vad...probabil doar cei pasionati ...

Lasă un comentariu:

• Alex
    a răspuns
    @Geo: da, e racheta. Pentru noi, e racheta. Sa fim seriosi, suntem in romania si majoritatea masinilor de pe strazi nici 110 cai n`au.
    N`are rost sa comparam cu lambo v12 de 700 cai, pentru ca ala e hypercar, n`are nici o legatura cu m3.
    Kitsch inseamna de prost gust... deci daca si asta e de prost gust..

@onal: M3-ul din acest topic se va face in 20 de exemplare, pentru SUA. SUA are peste 300 de milioane de locuitori. Eu cred ca e "destul" de exclusivist.

Lasă un comentariu:

• adrian17071979
    a răspuns
    Geo - uitate si tu ce figura de felina...
    Uitate si tu cum priveste spre tine si spune vino si asculta copilasii cum urla .....
    Hai Geo sa recunoastem ca este sexy rau .

Lasă un comentariu:

• Geo
    a răspuns
    E racheta la 450 de cai si 4 litri? Pai atunci v12 de 6 litri si 700 de cai ce mai e? E motor puternic, da nu e ca si cum ar spulbera tot de pe sosea...plus ca mi se pare foarte kitch, in pur stil clasic american...jante mari cu negru mat la un pret urias....aleg oricand m3 clasic.
    oricand o alfa o bate la design, oricand un lambo o bate la putere..e clar genu de masina pentru fanii/impatimiti de bmw care numai asta isi doresc

Lasă un comentariu:

Procesare...
X