Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Mazda RX8, Japanese specs, Fujitsubo catback Exhaust

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Leone
    a răspuns
    Au trecut deja 2 ani. Ma gandesc ca poate mai intri pw aici.
    Imi poti spune ce electromotor i-ai luat? De 2kw? Daca da, simti vrei diferenta la start la rece, start la cald?
    Eu ma gandesc sa iau unul la ~100 lire de pe ebay. Ma gandesc ca nu voi mai avea probleme.

Lasă un comentariu:

• schumi1996
    a răspuns
    Si inca 3 poze
    Fișiere atașate

Lasă un comentariu:

• schumi1996
    a răspuns
    Fiind un electromotor foarte slab din start, nu are rost sa incerc asa ceva.
    Uite niste poze
    P.S. Sunt bune? ca nu prea am.Eu zic ca da destul de bine o masina sport rosie in clip
    Fișiere atașate

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Si nu se poate repara acel electromotor?
    PS. Mai pune si tu niste poze cu masina, dar daca ai undeva intr-un cadru mai aparte(nu facute in parcare) si cat mai clare, ca vroiam sa-ti pun masina intr-un clip al forumului nostru.
    AICI

Lasă un comentariu:

• schumi1996
    a răspuns
    Da.Am trimis acum 2 zile masina cu platforma la Buc, deoarece mi-a cedat electromotorul.Desi electromotaorele din seria N3H1, ce echipau modelele RX8 din 2003-2007, au fost foarte lente si prezentau un defect de fabricatie, in RO nu s-au inlocuit gratuit ca in celelalte tari europene, asa ca mai scot 500euro pt asta.

Lasă un comentariu:

• PWR
    a răspuns
    Ceva noutati la masina?

Lasă un comentariu:

• Florin RX8
    a răspuns
    Rotary

DA, este o masina frumoasa si fara sa-i faci modificari.

Lasă un comentariu:

• Teo Andreea
    a răspuns
    Fara cuvinte , masina este superba , si modificari ai facut la ea , intr -un cuvant superba masina .

Lasă un comentariu:

• Florin RX8
    a răspuns
    Asa sunt motoarele rotative, maninca benzina si ulei-motor de turatie, maxim 10000-rpm.

Lasă un comentariu:

• schumi1996
    a răspuns
    O poza noua dupa iesirea din service.Video aici:
    Log in | Facebook

Lasă un comentariu:

• DeLaVega
    a răspuns
    Superba, masina la care visez de cand a aparut !! Sa o stapanesti sanatos si fara incidente !!!

Lasă un comentariu:

• Catalin4u24
    a răspuns
    Superba masinuta, nebunie curata... deosebita din toate punctele de vedere. La partea cu consumul de benzina si ulei.... ce sa zic, tre sa o iubesti mult ca sa o tii

Lasă un comentariu:

• DeLuXe
    a răspuns
    Asta vroiam sa zic si eu, in ungaria sunt cateva ateliere descreierate care iti fac piesa de la 0, nu mai vorbesc de kit turbo ...

Lasă un comentariu:

• schumi1996
    a răspuns
    De cateva zile ma gandesc sa-i montez un kit turbo, dar nu la noi(unde nu se pricepe nimeni la motoare rotative) ci in Ungaria.In functie de kitul ales, pretul variaza intre 4400 euro si 6000 cu tot cu manopera.Cu 4400 euro as duce masina la 298 cai la roata, cu 6000 la 420cai la roata(cam 500 la volanta).

Lasă un comentariu:

• DJ35DDK
    a răspuns
    Frumoasa masina, s-o stapanesti sanatos!

Lasă un comentariu:

Procesare...
X