Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Ce anvelope de iarna folositi?

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Ce anvelope de iarna folositi?

    Ce anvelope folositi in sezonul rece?
    Ultima editare de PWR; 01.Feb.2011, 03:30.
    sigpic

  • #2
    Eu masina o am echipata cu anvelope Kormoran de care sunt multumit, n am ramas pana acum impotmolit decat o singura data dar dadusem de un strat de gheata si nu mai aveam aderenta. Era parcata in panta si cand sa plec mai scoate o daca poti
    https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

    Comentariu


    • #3
      Din pacate, anul trecut am vazut o oferta la Michelin Alpin de 150 de ron si cand am ajuns acolo, nu mai erau si avand nevoie mare de cauciucuri de iarna, am luat ce am apucat la acelasi pret si anume resapate Marix Glacial...isi fac impecabil treaba pe zapada, nu pot sa ma plang, dar in rest sunt praf..imposibil de echilibrat ca lumea, oricat de echilibrate sunt tot te fura la drum, ultra zgomotoase...iarna viitoare ma indrept spre ceva de marca, indiferent de pret
      sigpic

      Comentariu


      • #4
        Nu am anvelope de iarna din pacate, din lipsa de bani,si trebuie si inca un set de jante ca sincer nu-mi place ideee ca in fiecare an sa dau jos anvelopele de vara si sa le pun pe cele de iarna.
        E o investitie destul de costisitoare pentru cine nu are prea multi bani.
        Daca ar fi sa-mi aleg ceva...as merge pe Dunlop sau Good Year(ideal ar fi Michelin dar sunt exagerat de scumpe).

        Comentariu


        • #5
          pe fata: Bridgestone Blizzak LM-30
          pe spate: Continental WinterContact

          Comentariu


          • #6
            Pirelli Wintersport. Le-am primit cadou la cumpararea unui Fiat Bravo. Fiatul l-am dat - preluare de leasing, si am ramas cu anvelopele. Vin manusa la BMW. Au 3 ierni si inca se tin. Iarna viitoare e ultima pentru ele.
            Chiptuning si Remapari DIMSPORT
            sigpic

            Comentariu


            • #7
              Bf Goodrich , desi nu am avut ocazia sa le testez prea mult , sunt multumit de ele. Nu sunt zgomotoase , iar in conditiile de zapada pufoasa , sau semitopita isi fac treaba excelent . Ai o directie buna cu ele , si nu pierd aderenta . Sigur ca pe gheata nici o anvelopa nu face fata .
              sigpic

              Comentariu


              • #8
                Am pus doar 2 cauciucuri de iarna pe fata Marangoni Meteo HP, pe spate cele de vara. Marangoni pe mine au reusit sa ma convinga, drept urmare mai caut 2 si pentru spate.
                C4 Coupe 1.6HDI - 92 cp - Just looking good

                Comentariu


                • #9
                  Anvelope de iarna DUNLOP WINTER SPORT M3 ...luate de la un prieten bune...

                  Comentariu


                  • #10
                    Esa TECAR SuperGrip. Anvelope de iarna, premium, dar necunoscute in Romania.
                    Miturile in care credem au tendinta de a deveni realitate

                    Comentariu


                    • #11
                      Yokohama advan winter am 2 ierni cu ele si mai merg 2 cred dar sa vedem.
                      Subaru Impreza 2.0R Sport

                      Comentariu


                      • #12
                        Am fost foarte multumit de Dunlop Winter 3D, pentru urmatoarea iarna vreau sa cumpar noi pentru jantele din tabla. Daca reusesc sa iau 2 bucati (merse 500km) de Goodyear UG 7+ o sa merg pe ele aceasta iarna, daca nu reusesc o sa cumpar Dunlop 3D sau WinterResponse
                        sigpic .

                        Comentariu


                        • #13
                          Dunlop winter sport M3,foarte bune am 2 ierni cu ele si mai merg cred ca una.
                          Zambetul este ca stergatorul de parbriz:nu opreste ploaia dar iti permite sa iti vezi de drum....

                          Comentariu


                          • #14
                            BRIDGESTONE Blizzak LM22

                            235/50R18V

                            Comentariu


                            • #15
                              Eu as vrea sa cumpar ceva din modelele de mai jos:
                              - Dunlop 195/55 R15 SP WINTER SPORT 3D MS 85H
                              -
                              Vredestein 195/55 R15 Snowtrac 3 85H
                              -
                              Goodyear Eagle Ultra Grip GW-3

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X