Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 16 la 24 din 24
Like Tree16Likes

Tu cu ce te ocupi? Poate vreodata vom avea nevoie unii de altii.

Aceasta este o discutie despre Tu cu ce te ocupi? Poate vreodata vom avea nevoie unii de altii. in cadrul Cafenea forum, parte din categoria Discutii diverse; La cat au costat le pup si in fund. Multumesc ca mi-i lasi nu vroiam sa-i vad mancati ). Iti ...

Detailing Auto Array
    Data înscrierii
    13.01.2011
    Locație
    Constanta
    Vârstă
    36
    Postări
    690

Implicit

La cat au costat le pup si in fund. Multumesc ca mi-i lasi nu vroiam sa-i vad mancati ).
    Iti dau si la 200 ron, o sa ma apuc de furat iezi pana la Paste

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.335

Implicit

Eu deocamdata sunt student in ultimu an la a-2-a facultate Navigatie si Transport Maritim, momentan nu am servici...tot astept sa plec in voiaj ca si cadet...imi expira si cursurile IMO si tot numai plec.
    Daca as reusi sa fac ceva, sa apuc sa plec in voiaj, din banii stransi as investi in cateva domenii:
    - agricultura(plantat rapita + achizitionat instalatie productie biodiesel)...ori in sere de legume;
    - domeniul hosting(website-uri);
    Daca e careva care detine cunostinte din domeniile respective si este dispus sa ma ajute ori ca si co-partener de afaceri sa ma anunte.

Detailing Auto Array
    Data înscrierii
    13.01.2011
    Locație
    Constanta
    Vârstă
    36
    Postări
    690

Implicit

Te-ai gandit foarte bine in privinta agriculturii. Adevarul e ca in Romania asta e baza, agricultura. PWR-ule daca imi mai ramaneau niste banuti cu cea mai mare placere ma aliam cu tine si faceam ceva cu agricultura dar nu se stie niciodata pe viitor.
    Te-as sfatui sa incepi tot cu animale ceva asta daca ai si un locusor la tara ceva. Este cineva acolo care are oi si scoate pe an cateva sute de milioane frumoase numai din vanzarea mieilor. Se cresc si mai usor aceste animalute fata de tembelele mele ca mi-au scos peri albi. Cum e vorba aia " Rasa mamii masii "

Imi cer scuze de offtopic dar cred ca sunt bune si sfaturi ( macar asa ne mai putem ajuta )

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.335

Implicit

Stiu ca din agricultura se scot bani frumosi, dar pana strang eu ceva banuti ca sa am pentru investitii o sa mai treaca cativa ani asa ca avem timp, deocamdata sunt la stadiul de vise.
    Din oite se castiga bine, stiu pe cineva din zona aia Sibiu,Alba...are peste 1000 de oi...si conduce BMW seria 5 ultimu model.
    O alta idee de afacere care se preteaza bine in Romania, luat teren in arenda de la tarani si cultivat porumb,floarea soarelui,grau,orz, se primesc si subventii de la stat(ideea asta e cam scumpa ca are nevoie de investitii serioase...utilaje agricole(tractoare,semanatoare,etc).

Dar din tot ce-am enumerat mai sus...ideea cu serele mi se pare cea mai ieftina investitie si destul de profitabila mai ales daca e ceva bio.

Junior Member Array
    Data înscrierii
    11.03.2012
    Locație
    Valcea
    Vârstă
    24
    Postări
    67

Implicit

Momentan elev pe profil Mecanic, dar am mai lucrat verile ca bucatar (2 sapt pe un vapor) , vara trecuta tot ca bucatar si ca dj la o terasa din Căciulata din Călimanești si ultima data la o pensiune din Valcea.
    Deci cel care vrea sa faca o surpriza in bucatarie iubitei , amantei , vecinei il astept pe privat

Detailing Auto Array
    Data înscrierii
    13.01.2011
    Locație
    Constanta
    Vârstă
    36
    Postări
    690

Implicit

In sfarsit si la mine
    O sa incep lucru peste vreo 2 saptamani ca mai intai o sa ma pompeze cu traning-uri

Voi lucra la banca ( Banca Romaneasca ), ma voi ocupa de carduri pentru credit. Deci cine o sa aibe nevoie de credit ceva va voi ajuta cu cea mai mare placere.

Junior Member Array
    Data înscrierii
    01.03.2011
    Locație
    Bistrita
    Vârstă
    35
    Postări
    55

Implicit

Ma bag si eu,desi nu am un job cu care cred ca va pot ajuta pe multi(cadru militar),dar pasiunea pentru masini ramane si in cazurile astea,cu cea mai mare placere va stau la dispozitie

Junior Member Array
    Data înscrierii
    30.01.2011
    Locație
    Herculane
    Vârstă
    29
    Postări
    90

Implicit

Deocamdata nu lucrez, am depus cateva cv'uri si astept sa fiu sunat cat. A, B, C, D, E + atestat marfa, gabarit, ADR, persoane si cartela tahograf. Poate ma ajutati cu ceva firme de transport care angajeaza soferi fara experienta.

Registered Array
    Data înscrierii
    30.01.2011
    Locație
    Bucuresti&Bacau
    Vârstă
    40
    Postări
    29

Implicit

ma ocup de punctul de lucru la o firma care se ocupa cu alternatoare si electromotoare si parti componente ...direct importator

daca aveti probleme cu electromotorul sau alternatorul sau un sfat nu ezitati sa ma sunati
    dar sa spuneti de unde stiti de mine ... 0745161163

in rest mesteresc la masina mea de zor ....cel mai bun lucru e ala facut de tine

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •