Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 34
Like Tree7Likes

BMW E39 520i my passion

Aceasta este o discutie despre BMW E39 520i my passion in cadrul BMW forum, parte din categoria Masina mea; Am inteles,merci de info, deci la 1600Kg sau cat are masina...motorul de 2.8 este ideal ca masina sa traga decent ...

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.304

Implicit

Am inteles,merci de info, deci la 1600Kg sau cat are masina...motorul de 2.8 este ideal ca masina sa traga decent si sa aiba un consum rezonabil.
    Chestia e ca degeaba pui un motor de 2.8 daca ala are deja rulati cateva sute de mii de km si in mod sigur numai scoate acei CP care ar fi trebuit sa ii dezvolte, ideal ar fi cand pui un motor sa ii schimbi si setul motor(pistoane,biele,camasi,segmenti),eventual supape noi,curatat bine chiulasa,blocul motor,etc.

Registered Array
    Data înscrierii
    20.07.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    29

Implicit

Am prins 210 cu jantele pe 15,dar nu am tinut-o mult pe drumul de la Buc la Giurgiu

PWR-nu o sa pun niciodata un motor pe masina care este "praf"bineinteles ca o sa testez acel motor:sa nu dea cu fum,sa nu bata,sa nu tacane tachetii etc,prefer sa fie pus pe masina ca sa masor performantele,este o idee buna cu segmentatul dar daca acel motor nu are nevoie de asa ceva nu umblu deloc la el,se poate sa nu-l mai nimeresti,oricum motoarele de pe masinile aduse din Anglia sunt perfecte,pot sa zic asa,nu sunt noi dar te mai duc mult timp.Si cred ca pana la urma am sa merg sa iau una pe Anglia completa.
    Zambetul este ca stergatorul de parbriz:nu opreste ploaia dar iti permite sa iti vezi de drum....

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    39
    Postări
    1.690
    Blog Entries
    1

Implicit

Noutati?
    Hai Comishel cu ceva poze pe acest topic.

Registered Array
    Data înscrierii
    20.07.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    29

Implicit

Salut Adrian,am fost plecat si nu am avut deloc timp de masina sta cuminte in garaj ,dupa ce dintr-o nefericita intamplare am distrus o janta pe dr.fata)intr-o mare groapa,janta este irecuperabila,si le-am dat unui prieten de al meu care avea nevoie de ele si acum am pus provizoriu unele de m6 replici, deocamdata noutati nu sunt astept o veste de la un prieten de al meu stabilit in anglia cu un motor de 2.8,dar deocamdata astept...sincer nu am timp mai deloc,munca asta...zilele astea mai urc niste poze cu masina.

Numai bine
    Zambetul este ca stergatorul de parbriz:nu opreste ploaia dar iti permite sa iti vezi de drum....

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    39
    Postări
    1.690
    Blog Entries
    1

Implicit

Pfffffffff........imi pare rau
    Gropile din tara noastra draga , platim taxe si iar taxe si tot stricam ceva la masina.
    Am patit si eu ceva asemanator cand am venit cu ea din Germania , am dat dat intr-o groapa la Orsova de am zis gata s-a dus roata dreapta fata , noroc ca am avut jenti din fier si nu am patit nimic la ea , doar bieleta antiruliu s-a rupt.
    Ce sa zic .......sa ai succes si sa faci exact ce crezi tu de cuviinta sa modifici la masina , referitor la 2.8 este o idee foarte buna sa il cumperi din alta tara , sunt mult mai ingrijite motoarele acolo si sunt altfel de uleiuri si chiar piese de schimb , diferenta este foarte mare intre tara noastra si alte tari.
    Toate cele bune si asteptam poze cu e39 .

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.304

Implicit

Citat Postat în original de Comishel Vezi post
    Salut Adrian,am fost plecat si nu am avut deloc timp de masina sta cuminte in garaj ,dupa ce dintr-o nefericita intamplare am distrus o janta pe dr.fata)intr-o mare groapa,janta este irecuperabila
    Numai bine
    Nu se poate indrepta la o vulcanizare, chiar asa rau ai ovalizat-o?

Registered Array
    Data înscrierii
    20.07.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    29

Implicit

Am incercat aseara sa raspund nu stiu de ce nu afiseaza...janta este sparta,oricum ma cam saturasem de ele si le-am donat unui foarte bun prieten a spus ca incearca sa o repare daca nu,cauta sa cumpere una la fel o sa-mi iau ceva pe 17"

Numai bine

BMW E39 520i my passion-s-r451.jpg

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    39
    Postări
    1.690
    Blog Entries
    1

Implicit

Ce ai rezolvat cu jantele?
    Ai gasit ceva pe placul tau?

Registered Array
    Data înscrierii
    20.07.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    29

Implicit

Nu am mai scris demult de masina,din pacate nu am avut timp deloc,am fost plecat si din tara....masina are jantele pe 18 din ultima poza+anvelope noi iarna,deocamdata nu caut in mod special jante,am mai facut cate ceva la ea am lasat-o mai jos,i-am facut revizia completa(toate lichidele,filtre etc)nu prea sunt banuti,in primavara am sa schimb si motorul imi tot promite un amic ca mi-l aduce din anglia....sa vedem.

Numai bine

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    39
    Postări
    1.690
    Blog Entries
    1

Implicit

Pai sa vedem si noi , sa ne facem putin sange rau.
    Hai cu pozele .
    Balena aprope de pamant , alt model lasat jos .
    Voi vreti sa imi faceti necaz .
    Imi pare bine ca masina este pe maini bune.
    Salutari din departare si asteptam pozele.

Registered Array
    Data înscrierii
    20.07.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    29

Implicit

pai ar cam trebui sa mai pun niste poze,dar arata cam uratel cu jante tablasincer nu am timp mai deloc,sambata sunt liber si ma ocup putin de ea o spalare ca are praful pe ea de 2 degete,nu prea am mai mers cu ea,am avut la un moment dat un gand sa o vand,dar m-am razgandit repedeparca acum imi este mai draga ca niciodatacat de curand o sa o iau pe urmele lui saxdar cred ca in primavara

Toate bune

Registered Array
    Data înscrierii
    20.07.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    29

Implicit

poze noi,dar nu prea imi plac ca am curtea mica
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate BMW E39 520i my passion-19112011546.jpg   BMW E39 520i my passion-19112011545.jpg   BMW E39 520i my passion-19112011542.jpg   BMW E39 520i my passion-19112011543.jpg   BMW E39 520i my passion-19112011544.jpg  

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.304

Implicit

Jante de tabla cu anvelope de iarna? ar trebui sa ai si un set de jante de aluminiu incaltate cu anvelope de iarna.

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    39
    Postări
    1.690
    Blog Entries
    1

Implicit

Ar fi foarte bine ce zice PWR , un exemplu da jante ar fii ale mele pe 15.
    Imi plac farurile si cum arata cu suspensia care o lasa jos.
    Apropo , cred ca ai pus suspensie reglabila .

Registered Array
    Data înscrierii
    20.07.2011
    Locație
    Bucuresti
    Vârstă
    39
    Postări
    29

Implicit

Am pus decat arcuri,la vara vreau din aia reglabila,coincidenta face sa am si eu un set pe 15 exact cum ai tu Adrian,la sf saptamanii am sa fac rocada la anvelope,parca arata mai bine cu jante de aluminiu,clar...si farurile sunt la al treilea polish,acum cred ca arata mai bine,dar am o problema am instalatia de xenon de fabrica si mai mult ca sigur este slaba,am sa incerc sa schimb droserele sa fac o incercare sa vad cum se vede dupa,sa pun niste drosere mai puternice sau poate becurile sunt imbatranite...cine stie.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •