Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Unde aveti RCA/Casco...?

Adună
X
 
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Unde aveti RCA/Casco...?

    Unde a-ti incheiat asigurarea RCA/Casco la masina si eventual daca sunteti multumit.
    Eventual de ce firme sa ne ferim!!!

  • #2
    Carpatica am ales acum deorece era cea mai ieftina optiune pentru mine. Neavand antecedente mi-au oferit cel mai bun pret dintre toti. Am ales pretul cel mai scazut in detrimentul notorietatii firmelor cunoscute de asigurari pentru ca nu m-am folosit niciodata de asigurarea RCA si sper in continuare sa nu lovesc masina si sa nu fie nevoie.
    Chiptuning si Remapari DIMSPORT
    sigpic

    Comentariu


    • #3
      Eu am la Astra asigurari RCA-ul, anul asta la ei pare a fi cel mai ieftin, nu stiu cat de buni sunt dar sper sa nu am belele.

      Comentariu


      • #4
        Atat Casco cat si RCA-ul il am la Generali , si imi expira amandoua acum in Martie , ce va fi pe viitor .... nu stiu inca.
        sigpic

        Comentariu


        • #5
          Salutare baieti. Daca aveti nevoie vreodata de RCA apelati cu incredere la ASTRA. Eu lucrez acolo si vreau sa zic ca suntem cei mai ieftini de pe piata la RCA. Cand aveti nevoie eu va pot ajuta cu un calcul ca sa vedeti cat va costa. Intreadevar este o batalie intre ASTRA SI CARPATICA dar e mai frumos asa
          Daca vreti sa si colaborati ca si agent va pot ajuta sa castigati un banut in plus.

          Va doresc multa sanatate si sa aveti grija de voi!
          https://www.facebook.com/www.crisgarage.ro

          Comentariu


          • #6
            Carpatica de doi ani pentru ca am reducere pentru ca nu sunt din Constanta si pentru ca nu am antecedente..atata timp cat voi beneficia de reduceri merg la ei...cand apare ceva mai bun, ma schimb..nu ma intereseaza loialitate, ci sa fie cat mai ieftin
            sigpic

            Comentariu


            • #7
              Pai si eu nu sunt la Generali ca au ei ochi frumosi. Pana iese masina din leasing sunt obligat sa-i fac Casco la astia . Chestia e ca am prins o promotie atunci , si se pastreaza pe toata durata contractului. Asa ca la mine Casco inseamna 800 ron / an . Si cu ocazia asta fac si RCA la ei , ca de ... sunt de-al casei.
              sigpic

              Comentariu


              • #8
                Am avut Casco la Generali si dupa primul an nu au vrut sa-mi mai faca prelungirea...pretentiosi,ca vezi doamne ei nu accepta masini cu tuning.
                Cred ca motivul real a fost ca am schimbat si eu spoilerul fata pe Casco...si credeam probabil ca in fiecare sunt abonat la incidente.
                De atunci fac Casco doar la Credit Europe Bank...e cu totul altceva ca servicii,amabilitate,etc.

                Comentariu


                • #9
                  Eu rca fac numai la astra, pentru ca se misca repede si nu pun prea mult intrebari, dezavantajul e ca nu lucreaza cu prea multe service-uri mari.
                  Casco am avut la Omiasig pana acum, si am fost multumit. Banu repede si nu pun nici ei prea multe intrebari, chiar daca bate la ochi.
                  sigpic

                  Comentariu


                  • #10
                    am avut la euroins (sub orice critica) cam un an, dupa care am facut la astra de atunci, casco il am la omniasig pana la terminarea leasing-ului .
                    sigpic

                    Comentariu


                    • #11
                      Astra, sunt foarte multumit... In nici un caz nu as mai face la EUROINS, total dezamagit!
                      Yahoo: danxtazy
                      Cars: Opel Astra F 1.6SZ & BMW 316i Compact.

                      Comentariu


                      • #12
                        Imi prelungesc azi asigurarea RCA, si am sa o fac tot la Astra Asigurari, ma ajunge 178ron/6 luni la un motor de 1500cc.
                        La fel de ieftin este si la Omniasig.

                        Comentariu


                        • #13
                          Colegi RCA-ul cat si CASCO le am la GROUP-AMA.
                          sigpicLogan 1.6 16v 85 SRY

                          Comentariu


                          • #14
                            RCA-ul il am la BCR , nu vreau sa mai aud de Carpatica , mai multi colegi au patit-o cu aceasta asigurare si nici pana acum nu au luat banii de pe dauna cu toate ca si in ziua de azi se judeca cu ei.

                            Comentariu


                            • #15
                              Atasez acest link pentru un eventual ajutor CSA - Centrul de informare CEDAM

                              Comentariu

                              Procesare...
                              X