Rezultate 1 la 9 din 9
Like Tree4Likes
  • 1 Post By the red passion
  • 2 Post By the red passion
  • 1 Post By the red passion

Dacia Duster1.5 dCi 110 CV 4x2 nou sau un alt model de Suv sh?

Aceasta este o discutie despre Dacia Duster1.5 dCi 110 CV 4x2 nou sau un alt model de Suv sh? in cadrul Consiliere achizitie auto forum, parte din categoria Discutii Generale; Salut, Vreau sa cumpar o masina mai spatioasa de familie,asa ca m-am gandit sa-mi iau un Duster1.5 dCi 110 CV ...

Moderator Array
    Data înscrierii
    16.02.2011
    Locație
    Brasov / Italy
    Postări
    664
    Blog Entries
    1

Implicit Dacia Duster1.5 dCi 110 CV 4x2 nou sau un alt model de Suv sh?

Salut,
    Vreau sa cumpar o masina mai spatioasa de familie,asa ca m-am gandit sa-mi iau un Duster1.5 dCi 110 CV 4x2 nou.De fapt il cumpar uzat dar cu km 0...este o chestie care functioneaza in italia!Adica o masina inscrisa in circulatie de o concesionarie auto dar care nu a fost vanduta in anul 2015,asadar o masina ce are un an vechime!Asta inseamna ca pot gasi un Duster full optional la un pret de masina sh,dar care de fapt nu a rulat nici un km!Ce spuneti,sa cumpar un Duster sau sa ma orientez spre un alt model strain de suv sh?
    Multumesc!
    Alfista fino alla morte! Il cuore ha sempre ragione!

Super Moderator Array
    Data înscrierii
    28.02.2011
    Locație
    Craiova
    Vârstă
    38
    Postări
    1.689
    Blog Entries
    1

Implicit

Salut,

Daca ai oportunitatea de mai sus , nu mai sta pe ganduri.
    Ai garantie , dotarile pe masina nu sunt de neglijat, diesel , unica "problema" ar fii ca nu este 4*4 dar nu cred ca escaladezi terenul off road .
    Sincer , eu am condus un Duster si am ramas placut impresionat de aceasta masina.
    Nu poti cere multe dar iti ofera destule pentru o familie.

Succes !!!

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.269

Implicit

Si eu zic ca merita, masina noua, 0 km, motoare fiabile, cuplu mare la motor, reprize foarte bune, consum foarte mic, spatioasa, garda la sol inalta...numai buna pentru drumurile din Romania(cand ai drum si pe la noi).

Moderator Array
    Data înscrierii
    16.02.2011
    Locație
    Brasov / Italy
    Postări
    664
    Blog Entries
    1

Implicit

Salut,
    Am vorbit astazi cu un vecin care are o concesionarie auto...problema este ca toate Duster-ele uzate km 0,se vand cu 1000 de euro mai putin decat cele noi!!!Deci Duster-ul cica este o masina mai deosebita!!!De exemplu daca in cazul unui Nissan Qashqai sau al unui Nissan Juke,pretul scade vizibil de mult dupa cumparare,la Duster nu scade aproape deloc!!!Asadar m-am hotarat (si din motive strategice) voi cumpara in urmatoarele saptamani un Duster 1.5 dCi 110 CV 4x2 nou!!!

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.269

Implicit

Foarte buna alegere, eu am pe logan un 1.5 dci si in 9 ani de cand o am, nu am bagat in motor decat ulei si motorina...in distributia schimbata la 85 000 km, adica nu am avut nicio problema la motor, trage ca in prima zi si nu consuma absolut deloc ulei la 128 000 km cat am in prezent.

Moderator Array
    Data înscrierii
    16.02.2011
    Locație
    Brasov / Italy
    Postări
    664
    Blog Entries
    1

Implicit

Salut,
    Sunt in asteptare...trebuie sa-mi vina masina pana la sfarsitul lunii.In final am ales modelul Duster Laureate Family 4x2,1.5 dci,110 cv s&s E6, culoare bianco ghiaccio si sa nu ma mai complic cu folii pe geamuri si alte chestii,am mai pus 500 de coco pentru echiparea Pack Look!

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.269

Implicit

Super, sa pui si niste poze cand iti soseste masina.

Moderator Array
    Data înscrierii
    16.02.2011
    Locație
    Brasov / Italy
    Postări
    664
    Blog Entries
    1

Implicit

Maine ar trebui sa imi aduca masina acasa...eu nu o pot lua pentru ca imi trebuie asigurare si inca nu stiu daca sa mut asigurarea de la Alfa la Duster si la Alfa sa-i fac o alta noua de la prima grupa sau invers!?!
    Apropo,singura chestiune de care nu sunt inca lamurit si asta dupa ce am vazut perioada de garantie de doar 6 ani,este calitatea protectiei aticoroziune.In mod normal la masinile off road caroseria ar trebui sa fie galvanizata,dar din cate stiu la nici un model de Dacia nu este,doar ca tabla folosita este de pe la altii.De restul nu-mi fac probleme,ce optionale lipsesc se pun cu timpul,iar ca motor sa fiu sincer...daca nu si-au facut nemtii cand au ales pentru Classe A 1.5 dCi 110 cv (Renault si Nissan nu se pun),eu la ce sa-mi fac?
    PS:Cum o am in curte ii aplic o sedinta foto si va spun primele impresi facute de o masina,care in urma cu cativa ani,nu credeam ca voi ajunge vreodata sa o cumpar...si noua!

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel Array
    Data înscrierii
    27.05.2009
    Locație
    Constanta
    Postări
    3.269

Implicit

Daca nu ma insel nu doar pe Duster este garantia anticoroziune de doar 6 ani ci pe toata gama Renault, uita-te in link-ul de jos.

Astfel, fiecare automobil Renault are acum:

• 3 ani garanție comercială;
    • 6 ani garanție anti-coroziune;
    • 3 ani garanție pentru vopsea.

https://www.renault.ro/servicii/serv...lt-adagio.html

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita postările proprii
  •