+ Răspuns la subiect
Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1 2 3 4 ... UltimulUltimul
Rezultate 16 la 30 din 87
Like Tree33Likes

BMW E46 - 318i

Aceasta este o discutie despre BMW E46 - 318i in cadrul BMW forum, parte din categoria Masina mea; Va salut . Ledurile nu le schimb din 2 motive , unul ar fi ca as vrea sa pastrez masina ...

Registered cllaudiu is on a distinguished road
    Data înscrierii
    22nd June 2011
    Locaţie
    B u c h a r e s t
    Posturi
    45

Implicit

Va salut . Ledurile nu le schimb din 2 motive , unul ar fi ca as vrea sa pastrez masina cat mai apropiata de starea ei originala , si al doilea motiv ar fi ca este mult de munca , demontat etc ( se exclude din start lumina in bord albastra , poate doar alb ) multumesc oricum pentru idee !

Pe lista de update sunt urmatoarele :
    - inele cromate bord
    -stopuri led smoked ( le am de mult in minte )

Avand in vedere ca nu am inca un loc de munca . . bugetul este cam mic Sper usor usor sa reusesc sa pun si stopurile .

PS . Multumesc adrian , masina chiar sta foarte ingrijita !

Junior Member dani3lll will become famous soon enough dani3lll will become famous soon enough
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    28
    Posturi
    98

Implicit

@cllaudiu - lasa masina cat mai originala, e ok cum e si nu au rost modificari prea multe
    @PWR - ledurile schimbate in bord necesita multa munca iar pt mine inseamna tiganeala sincer

bafta cu masina

Data înscrierii
    22nd June 2011
    Locaţie
    B u c h a r e s t
    Posturi
    45

Implicit

Citat Postat în original de dani3lll Vezi Post
    @cllaudiu - lasa masina cat mai originala, e ok cum e si nu au rost modificari prea multe
    @PWR - ledurile schimbate in bord necesita multa munca iar pt mine inseamna tiganeala sincer

bafta cu masina
    Te salut ! Masina va fi pastrata cat mai originala asta este si intentia mea Multumesc de sfat !

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel PWR has a spectacular aura about PWR has a spectacular aura about
    Data înscrierii
    27th May 2009
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    3.089

Implicit

Ledurile de la bord nu le schimbi tu, ci apelezi la o firma care ti le schimba, eu chiar personal stiu o firma din Bucuresti care se ocupa cu asa ceva, si schimba la orice tip de autoturism, mai multe detalii gasesti la nr asta de tel 0723 264207.
    Uite cateva chestii care le fac ei acolo...

Modificări lumini bord și consola centrală;
    Cadrane bord cu design personalizat;
    Plafoniere LED puternice și fiabile;
    Lumini pedalier și spațiu picioare pasager;
    Lămpi plăcuțe înmatriculare;
    Poziții LED;
    Becuri LED pentru poziție/stop, semnalizare, marcharriere.

Junior Member dani3lll will become famous soon enough dani3lll will become famous soon enough
    Data înscrierii
    27th May 2011
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    28
    Posturi
    98

Implicit

Citat Postat în original de PWR Vezi Post
    Ledurile de la bord nu le schimbi tu, ci apelezi la o firma care ti le schimba, eu chiar personal stiu o firma din Bucuresti care se ocupa cu asa ceva, si schimba la orice tip de autoturism, mai multe detalii gasesti la nr asta de tel 0723 264207.
    Uite cateva chestii care le fac ei acolo...

[/B]
    acum sincer...ti se pare ca a schimba culoarea din bord/consola este o chestie atat de "tare" incat sa mai si dai bani pe lucrul acesta ?
    am ajuns sa platim schimbarea becului la plafoniera, am ajuns sa platim si schimbarea becurilor cu led la placutele de inmatriculare pe spate..
    pt mine sunt niste lucruri care nu depastesc varsa de 16-20 ani, 20 este deja mult spus.

Data înscrierii
    22nd June 2011
    Locaţie
    B u c h a r e s t
    Posturi
    45

Implicit

Cateva poze asa ca de inceput de saptamana

PS . Ca un mic update , am imbracat nasul cu folie carbon !

BMW E46 - 318i-img_0034.jpg BMW E46 - 318i-img_0014.jpg BMW E46 - 318i-img_0033.jpg BMW E46 - 318i-img_0031.jpg BMW E46 - 318i-img_0013.jpg BMW E46 - 318i-img_0039.jpg

PWR
    PWR este deconectat
    Power by Diesel PWR has a spectacular aura about PWR has a spectacular aura about
    Data înscrierii
    27th May 2009
    Locaţie
    Constanta
    Posturi
    3.089

Implicit

Ai putea sa te ghidezi dupa modelul asta, poate iti mai vin idei.

Jantele sunt Linea Corse

BMW E46 - 318i-807021857_7zvsr-xl.jpg BMW E46 - 318i-807021816_jyqaj-xl.jpg BMW E46 - 318i-807021774_yyvv4-xl.jpg

Junior Member Riddler will become famous soon enough
    Data înscrierii
    31st January 2011
    Locaţie
    Craiova-Bucuresti
    Vârstă
    25
    Posturi
    55

Implicit

Da, adevarul e ca este un exemplu perfect, chiar nu au nici o treaba una cu alta....

Junior Member eddyboy will become famous soon enough
    Data înscrierii
    7th March 2011
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    22
    Posturi
    68

Implicit

E prea tare masina. Felicitari !

Data înscrierii
    22nd June 2011
    Locaţie
    B u c h a r e s t
    Posturi
    45

Implicit

Citat Postat în original de eddyboy Vezi Post
    E prea tare masina. Felicitari !
    multumesc frumos !

Cateva poze cu masina in stadiu actual ! Mari imbunatatiri nu i-am prea adus din cauza bugetului ! I-am pus becuri albe la proiectoare , un tips si o codita mica sus ! In rest masina sta curata si ingrijita !
    Miniaturi atașate Miniaturi atașate BMW E46 - 318i-photo0159.jpg   BMW E46 - 318i-photo0157.jpg   BMW E46 - 318i-photo0155.jpg   BMW E46 - 318i-photo0153.jpg   BMW E46 - 318i-photo0154.jpg   BMW E46 - 318i-photo0151.jpg   BMW E46 - 318i-fytzaaa.jpg   BMW E46 - 318i-fytza2.jpg  

Super Moderator adrian17071979 is a splendid one to behold adrian17071979 is a splendid one to behold adrian17071979 is a splendid one to behold adrian17071979 is a splendid one to behold adrian17071979 is a splendid one to behold adrian17071979 is a splendid one to behold adrian17071979 is a splendid one to behold
    Data înscrierii
    28th February 2011
    Locaţie
    Craiova
    Vârstă
    35
    Posturi
    1.664
    Blog Entries
    1

Implicit

Frumos exemplar.
    Sa nu iesi din limita originalului , este o masina foarte frumoasa asa cum arata acum.
    Sa ai grija de ea .

Data înscrierii
    22nd June 2011
    Locaţie
    B u c h a r e s t
    Posturi
    45

Implicit

Citat Postat în original de adrian17071979 Vezi Post
    Frumos exemplar.
    Sa nu iesi din limita originalului , este o masina foarte frumoasa asa cum arata acum.
    Sa ai grija de ea .
    Multumesc frumos ! Chiar asta incerc sa fac sa o pastrez cat mai originala . . . pe afara singurele modificari care le-as mai face ar fi niste stopuri cu led smoked si semnale smoked . . in rest nimic ! prioritar acuma este volanul de M . . . asteptam finante

Member gabibossul is on a distinguished road
    Data înscrierii
    19th October 2011
    Locaţie
    BUSTENI
    Posturi
    137

Implicit

Salut masina e extrem de frumoasa da parerea mea e ca nu isi are rostul codita aia sus e kitsch numai parerea mea nu te supara.

Registered 5inci is on a distinguished road
    Data înscrierii
    18th March 2011
    Locaţie
    Curtea de Arges
    Vârstă
    25
    Posturi
    19

Implicit

Acea codita e antena bmw`urilor sa zic asa de la GPS,deci daca e pe alte masini intradevar e kitch,dar nu si pe bmw.

Data înscrierii
    22nd June 2011
    Locaţie
    B u c h a r e s t
    Posturi
    45

Implicit

Codita este 99% identica cu cea originala de la navigatie Am cautat special sa semene cat mai mult ! Oricum nu asta e problema se poate da jos oricand ! Parerile pot fi si pro si contra nu este cu suparare daia si este postata pe forum masina Va multumesc in continuare pentru pareri si cele pro si cele contra ! Numai bine .

Etichete pentru acest subiect

Permisiuni postare

• Nu puteţi posta subiecte noi.
  • Nu puteţi răspunde la subiecte
  • Nu puteţi adăuga ataşamente
  • Nu puteţi modifica posturile proprii